Novo obaveštenje o upisu godina

// Категорије: Инфо |
Након прелиминарног истраживања (благо речено прим. аут.) конфузног првог обавештења управе и вишедневног не одговарања надлежних, истраживачки тим Пушкица је био приморан да посегне за својим високо рангираним контактима блиским управи ПентаФОН-а и добије праве информације, које се нису никоме свиделе.
Револтирани таквим понашањем, студенти су се побунили и организовали протест, на који је управа (а где се ту део студент продекан прим. аут.) имала разумевања и објавила је следећи документ у коме су јасно дефинисани услови уписа за другу и трећу годину.
Управа се у документу изјаснила и по питању "обавезног осигурања", које сада више то није, али се (цитат из документа) "препоручује студентима да изврше уплату осигурања". Драго нам је да је управа још једном показала разумевање и поверење у своје студенте да имају довољно здравог разума да сами расуђују о својим приоритетима, а не да им их други зацртавају, а и даље се поставља питање: Зашто и у договору са киме је управа првобитно одредила осигурање обавезним за све студенте.
Експертски тим Пушкица задужен за студентска питања је већ почео детаљно да анализира горепоменути документ, а остаје отворено још једно питање, а то је одобравање компензације, на које се управа није огласила.
LJUDI ZNA LI IKO ŠTA TREBA ZA UPIS U 3.GODINU NA PRAVNOM U NS-U? GENERACIJA 06 ILITI MUTANTSKA BOLONJA!

Објављено: 20.09.2008 02:41 - ()


0
0
U izvinite sa tom podelom MI i ONI. Pod 1) MI, tj ONI nisu informisani najbolje o zakonima, statutima itd, vec otprilike znaju kako se radilo u praksi. Ne cita svako zakone kuci po ceo dan. Naravno, trebalo bi citati one koji se nas ticu, ali obaveza fakulteta je da studente obavestava o stvarima. Ako su mogli u septembru, mogli su i u oktobri prosle godine. A to sa tim grejanjem stolice, ne seri majke ti, sta vi mislite da svako ko se buni ima polozena 2 ispita???? Evo npr, ja guram prosek. Ostavim 2 ispita za sept/okt i sad vidim ovo. A dosta mojih kolega nece biti na budzetu verovatno i naravno da se soldarisem. TOo sto cu ja mozda i biti ne znaci da ne znam da je 1500e mnogo. A vidis, tokom godine sam stekao i neke prijatelje medju kolegama pa se mi zao kad vidim na koji nacin ce(mo) zavrsiti i kako nas tretiraju. A ti si izgleda od prijatelja stekao samo knjigu i stolicu. Super sto odredjeni ljudi sade klice mrznje ovde, bas do jaja

Објављено: 08.09.2008 12:34 - ()


0
0
Evo jos jednom za one sa jeftinijim ulaznicama: Godina se oduvek upisivala (po zakonu) samo sa cistom godinom. Sve ove fore: samofinansiranje, uslov, kompenzacije i ostalo su se nagomilale od sredine 90ih naovamo jer su bili cesti prekidi u nastavi, strajkovi, demonstracije i slicno. To se toliko rasirilo da su svi poceli da racunaju na to kao da im neko nesto duguje. I zato se guramo po 500 u ucionici. I kad je pre tri godine donet novi zakon donet je da bi prekinuo to sranje. Ostavio je rok od 2 godine za pocetak primene bas zbog takvih "sa posebnim potrebama" kojima treba vreme da nauce da citaju da bi mogli da procitaju sta pise u zakonu.

Објављено: 08.09.2008 12:14 - ()


0
0
^^Za upisivanje sl. godine u statusu samofinansirajuceg dovoljno je 37. ^^^Nismo svi upisali fax pre 3 godine da bi bili u toku sa zbivanjima. Ako pogledas fonov sajt, nigde se nije mogla naci inform. pre septembra o tome da budzetski studenti moraju da ociste godinu da ne bi isli na samof.

Објављено: 08.09.2008 11:35 - ()


0
0
Postajete bezobrazni sa komentarima na nas racun kao da vi grejete stolice kao da mi nismo.Vi ste od pocetka znali da treba da se cisti godina i zato sad ne serite jos dobijate poene na prisustvima i ostalim glupostima a mi smo bili obavezni da izadjemo i na pismene i na usmene da bi polozili ispite i zato tisina akko vam se ne svidja onda se zalite ministarstvu ali vi ste za razliku od nas znali pravila igre od pocetka

Објављено: 08.09.2008 11:19 - ()


0
0
We hear ya brother! :yo:

Објављено: 08.09.2008 11:16 - ()


0
0
Imam konkretno pitanje. Da li je 37 tih bodova dovoljno za upis sledece godine? Znaci ne na budzet vec na samofinansiranje? Unapred hvala

Објављено: 08.09.2008 09:18 - ()


0
0
Pa sto niste citali zakon, jebi ga, jos pre tri godine je napisano da mora da se ocisti godina i da to vazi od ove godine. Ko je za to saznao tek u septembru il je gluv il je glup. E, jesam provokator :P

Објављено: 08.09.2008 03:49 - ()


0
0
Sve je to super. Cenim tvoje poznavanje statuta, drago mi je sto si ispisao da se bar malo razjasni, a ne mi ovako na divlje da lupetamo. Problem je najvise u tome, ne ni sto mora 60espb, nego sto to znamo od septembra. Dajte, pa mi ne znamo pod kojim uslovima se upisujemo godinu na faxevima. Sve je ok, ali takve odluke ne mogu da se dose u hodu. 1500e nije za bacanje...Ako iko ima ideju kako da ovo izvedemo, treba reci. Treba da odemo pripremljeni na skupstinu, anarhijom se nista ne postize..ja konkretno nemam pojma kako, sem onoga sto sam rekao, ali nije resenje ni da samo napadamo fax, ma koliki gadovi da jesu (a jesu, lopovcine i ko zna sta jos, govno bi pojeli samo da upisu jos jednog studenta na samofin, pa makar on na predavanjima visio sa plafona). I inace, pls neka mi neko da link za statut ili tacno ime da znam kako da ga guglujem. Mi cemo dosta najebati. Pazi kad se cimaju i oni sa 60espb u okt 1, i oni sa 54. Sta da rade oni sa 48 npr ili 50? nije problem ni u tom ciscenju, ali jbg, kako ih nije sramota da takve odluke donose na ovaj nacin. Treba da se zalozimo za to da uslove o studiranju znamo prilikom upisa u godinu, a ne na kraju...ideje, pravne, obicne, pisite, saljite, pamtite, pa da to nekako iznesemo na skupstini...kad bi ovaj raspali fax stao iza nas jednom...koliko sam bio odusevljen njim pri upisu, toliko sam sad u nekim aspektima razocaran u njega...i p.s. sorry svim kolegama na predugackim porukama:)

Објављено: 08.09.2008 03:18 - ()


0
0
Koliko kosta jedan espb bod?

Објављено: 08.09.2008 02:01 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

8 + 3

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности