Састанак са студентима I и II године око уписа

// Категорије: Инфо |

Састанак са студентима уписаним у I годину студија школске 2005/06. или раније око услова уписа у III годину биће одржан у уторак, 28.10.2008. године, у 14:00 у сали И-5.
Састанак са студентима уписаним у I годину студија школске 2007/08. око услова уписа у II годину биће одржан у уторак, 28.10.2008. године, у 09:00 у новом амфитеатру АМФ-2.

 

a da li iko ista zna za upis sa 36 poena.... :((

Објављено: 27.10.2008 23:20 - ()


0
0
a da li iko ista zna za upis sa 36 poena.... :((

Објављено: 27.10.2008 23:20 - ()


0
0
Sta sutra moze da se postigne na tom sastnaku, kad ce upis pre toga da se zavrsi? Prakticno sutra se niko nece upisati, jer ne verujem da je neko cekao oktobar dva da sakupi 42 boda, kad je pre toga trebalo 31. Svi koji su imali taj uslov vec su se upisali. Ima mnogo nepravilnosti i nejasnoca u ovim izjavama. Za sve greske koje su se desile krivi su dekan i prodekan, tako da ako nam ne dozovle sutra upis, nece izvuci zivu glavu, to im potpisujem!!! Vec trazim brojeve telefona od nekih novinskih redakcija, pa cemo da napravimo haos. Shto kace Crni: " za veliku frku nisu potrebna muda, potreban je vrac da pokrene oluju".

Објављено: 27.10.2008 23:09 - ()


0
0
Martic je rekao da se racunaju preneti ispiti iz prve u ta 42 boda sto je u suprotnosti sa obavestenjem sa fonovog sajta. Dakle,sada ni meni nista nije jasno Ili su smislili nesto ili su nas zaj****. Na drugo pitanje verovatno ni sam Martic sada ne moze da ti odgovori. Uostalom evo rekapitulacije lika sa foruma(24.10): "Ovako stoje stvari sto se tice upisa u III godinu: Juce je izmenjen zakon o visokom obrazovanju i sada kaze da student moze da upise narednu godinu studija sa 42 boda. Misli se za upis II i III godine za IV nisam siguran da li za njih to vazi. Pitanje je sada da li pri upisu III godine racunaju bodove polozenih prenetih ispita ili ne,a to ce se znati u ponedeljak. Ako ih racunaju onda npr. neko ko ima 31 bod iz druge + polozio je dva preneta ispita iz prve onda ima 43 boda sto mu je dovoljno za upis trece. Ali ako ih ne racunaju,odnosno racunaju samo bodove ispita iz druge godine i ako neko ima manje od 42 iz druge on ce,najverovatnije,biti ispisan ili se nece moci 28.10 upisati. Razlika je samo u jednoj reci zakona,da li se pominjana 42 boda osvajaju u TEKUCOJ (sto je dobra varijanta) ili u SKOLSKOJ (sto ne valja) godini. Nisam optimista u odnosu da u starom zakonu u clanu 88. pominje se skolska godina. Sad,postoji mogucnost,cak vrlo verovatno ce biti odrzan jos jedan rok (verovatno oko srede jer ni to ne znaju) gde ce studenti moci da polazu ispit ili cak dva koji im nedostaju za upis. E sad da li ce nas oni zvati ili mi moramo da pisemo molbe ne znam. I jos ne znam kako ce neko ko za ovo sazna danas sutra spremiti ispit za par dana. Ovi ljudi sto su bili pozvani na sastanak sa Marticem nemaju uslov kako god pisalo u zakonu i za nih je (skoro) sigurno da nece moci sa ovim bodovima da upisu III godinu i njima je receno da mogu da polazu u tom dodatnom roku. Za ostale znace se sigurno u ponedeljak kad bi trebalo da izadje obavestenje na sajtu (ne bi me cudilo da ne izadje). Znaci sve zavisi da li se racunaju bodovi prenetih polozenih ispita ili ne jer uslov za III po zakonu je 42 boda. Znam da ovo sve zvuci neverovatno ali tako je i to mi je danas potvrdio Martic. Bezobrazluk od strane fakulteta koji je obmanuo studente sa pricom o 31 bodu i drzave koja je donela zakon koji bi treba da olaksa studentima a radi BAS suprotno. Treba sacekati ponedeljak i videti zvanicno obavestenje fakulteta. Mislim da mora da se nadje neko resenje jer mnogo studenata je upisalo ili upisace trecu sa manje od 42 boda iz druge. Ako neko ima preciznije ili mozda tacnije informacioje neka napise." "I meni je danas Martic rekao da se racunaju i preneti ispiti iz prve odnosno da tako fon racuna bodove. Ovi koji ni u jednom slucaju nemaju uslov morace da polazu dodatni ispit (ili dva) a ponudjeni su:marketing,mtr i verovatnoca i ti ljudi su pozvani. Ali fon jos nije dobio upitstva za upis studenata i valjda ta upustve nece nista poremetiti." A ja znam jos nekoliko ljudi kojima je Martic rekao za prenete ispite. Nista sutra svi na faks pa cemo videti. (ukoliko nas sutra ujutru ne pozovu na obnovu)

Објављено: 27.10.2008 22:56 - ()


0
0
Kako moze posle zavrsetka svih ispitnih rokova da se stave nova pravila upisa? Kako to da su svi studenti koji su uslov dali u oktobarskom roku, mogli da upisu godinu, a sad odjednom za studente koji su uslov dali u oktobru 2 vaze nova pravila? Znam bar 100 ljudi koji je uslov steklo pre oktobra dva, ali ima 60 espb iz prve i 31 espb iz druge godine, i sta sad, svi ce oni da padnu godinu? Jel dotle doslo da treba da tuzimo fakultet? Da ne govorim o tome shto smo dali pare za oktobar dva, i sad su nas izradili. Dodjite svi sutra na upis, a posle idemo na sastanak, ako nas ispali ona na salteru.

Објављено: 27.10.2008 22:46 - ()


0
0
care, ti si ovde najvise obavesten. Sta ti je danas Martic rekao za prenesene bodove? Da li je onda sutra upis ili ne?

Објављено: 27.10.2008 22:42 - ()


0
0
Pa onda se tuzi Fon a ne Martic,nije samo on "zasluzan" i nije u redu "cerupati" samo njega. Nego da ne idemo,za sada,u tu krajnost. Sutra svi na Fon da vidimo sta su smislili i mozda se postigne neki dogovor npr poklanjanje ispita sa sesticom koju moramo da potvrdimo u nekom narednom roku. To nije nemoguce.

Објављено: 27.10.2008 22:40 - ()


0
0
kolege vasi komentari su tako smesni i zanimljivi (nista lose ne mislim) u potpunosti vas sve podrzavam, ni nama sto upisujemo drugu nije lako, definitivno smo svi na***ali :ljutko: mora sve da prodje ok, inace :udri: bice veselo

Објављено: 27.10.2008 22:36 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

9 + 19

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности