Posle protesta, većina problema rešena...

// Kategorije: Info |
Kako saznajemo od organizatora današnjeg protesta na FON-u, većina problema studenta prve i druge godine je rešena. Za ovako efikasno rešavanje problema ispred uprave FON-a najzaslužniji je prodekan  Prof. dr Milan Martić, koji je po ko zna koji put pokazao da za studente uvek ima razumevanja i želi da rešava njihove probleme. Sa druge strane, nažalost sanajemo da je Student prodekan još jednom pao na testu odbrane interesa studenata, pa je čak počeo i da se sukobljava sa njima.

Prema informacijama organizatora, ispred FON-a se u 13 časova skupilo oko 150 nezadovoljnih studenata prve i druge godine. Delegacija studenata je potom zatražila sastanak sa upravom a primio ih je prodekan Prof. dr Milan Martić.Ca njim u kancelariji dočekao ih je i Student prodekan Marin Jovanović. Delegacija nezadovoljnih studenata je sa Prof. Martićem uspela da postigne dogovor po svim tačkama, koje možete pročitati ovde.

Interesantno je da je nakon sastanka profesor Martić zajedno sa delegacijom sišao pred sve okupljene studente i lično im izložio postignut dogovor,kao i planove o daljem rešavanju problema. Ovim je profesor Martić po ko zna koji put na FON-u pokazao da je jedan od profesora kojima su studenti zaista na prvom mestu i da je uvek spreman za saradnju. Takođe, prodekan je pozvao studente da učestvuju u donošenju odluka   (pretpostavljamo zato što Studentski parlament i Student prodekan ne rade svoj posao) koje se tiču studenata u budućnosti, te i u to ime napravio dogovor sa predstavnicima nezadovoljnih studenata

Sa druge strane, interesantno je da je Student prodekan samo prošao pored grupe protestanata i  popeo se u Dekanat, gde je zajedno sa profesorom Martićem dočekao delegaciju studenata, i tom prilikom pokušavao kolege da odvrati od njihovih zahteva.
U međuvremenu, kako saznajemo, studenti su počeli da skupljaju potpise za peticiju kojom će Studenta prodekana i delegate u Studentskom parlamentu pozvati da podnesu ostavke, zbog ne zalaganja za studente i njihove interese.

Mislim da je bilo vise ima nas 8 grubpa ako se nevaram a to je oko 500 ljud, a tih koji su obnavljali nema bas nesto puno pogledaj samo rezultate nekih kolokvijuma(ispita) vidi se da ima malo starijih....

Objavljeno: 05.09.2008 19:04 - ()


0
0
Pa nije bas tako. Prosle godine je uslov za drugu dalo 60% studenata prve godine i jos ovi koji su obnavljali prvu (za njih ne brinete jer ce biti samofinansirajuci). 60% je oko 400 studenata a primaju na budzet 366 tako da ti sa svoja 54 boda bi trebalo da upadnes na budzet. Ispravite me ako gresim za ovih 60% ali mislim da je bilo tako nesto.

Objavljeno: 05.09.2008 17:07 - ()


0
0
Ja sam generacija 05 i trenutno sam druga godina, koju sam obnovio prosle godine. Procitao sam informaciju o uslovima upisa koja je izasla na FON-ovom sajtu. Mene interesuje sledece - ako ja hocu da upisem trecu godinu po kriterijumima za generaciju 2006/2007 da li ja ostajem na budzetu u trecoj godini ako ostvarim uslov od 31 boda. Unapred hvala

Objavljeno: 05.09.2008 15:40 - ()


0
0
Puskice aj nama prvacima organizujte neki protest :D i to najbolje ispred ministarstva, posto nam receno da se tamo zalimo

Objavljeno: 05.09.2008 02:57 - ()


0
0
[color=orange] [size=18] Pa to sto si dobro proso na prijemnom treba odmah da ti daju penziju, sta ima da studiras? Prijemni si radio da bi bio na budzetu prvu godinu,a polazes ispite tokom prve godine da bi upisao drugu.Nikad posle prve ovi sto su bili na budzetu nisu imali prednost od ovih sto su bili samofinansirajuci, uvek je bilo za sve isto ko da uslov prelazi na budzet!!![/size] [/color]

Objavljeno: 05.09.2008 02:28 - ()


0
0
[size=0][size=18][color=#444444][color=red]Pa to sto si dobro proso na prijemnom treba odmah da ti daju penziju, sta ima da studiras? Prijemni si radio da bi bio na budzetu prvu godinu,a polazes ispite tokom prve godine da bi upisao drugu.Nikad posle prve ovi sto su bili na budzetu nisu imali prednost od ovih sto su bili samofinansirajuci, uvek je bilo za sve isto ko da uslov prelazi na[/color] budzet!!![/size] [/color][/size]

Objavljeno: 05.09.2008 02:26 - ()


0
0
[quote]Druga sam godina i ovo je vrlo dobro jos samo kompenzacija,ali ovo za prvu nije u redu. To je trebalo reci na pocetku,ako ne za broj bodova onda za broj mesta na budzetu u drugoj godini. Prosle godine je bilo mesta na budzetu u drugoj godini skoro za sve a ove ce biti mesta za polovinu studenata. Neko je mozda zakljucio pri upisu da ce biti slicno i ove godine. Vrlo nezgodna situacija za prvake da cak i sa 9 ispita mozda ne budu na budzetu.[/quote] Napokon jedan normalan stariij kolega koji shvata situaciju, za razliku od nekih koji pljuju nas prvake jer nas je malo bilo na protestu... @NN -cak i sa 10 datih ispita je moguce ne upasti na budzet. Ja imam trenutno 54 boda i strahujem za budzet za ISiT jer ne znam da li cu poloziti jos taj 1 ispit. Strasno! Trebalo bi na tom sastanku 11-tog videti sa profesorom Marticem da li je moguce na bilo koji nacin to ublaziti ili izmeniti, jer smo u uzasnoj poziciji! :((

Objavljeno: 05.09.2008 02:23 - ()


0
0
potpuno te podrzavam to za budzet, mada ovde vise nista nije vazno! Kao kod dece kad se igraju, tike tike tacke nema vise vracke!!!

Objavljeno: 05.09.2008 01:20 - ()


0
0
[color=red][b][size=18]koja je to fora da mi na budzetu treba da se borimo da OSTANEMO na budzetu, i da je nama za to potreban isti broj bodova kao i samofinanserima?? valjda oni treba da ciste godinu, a mi da dajemo uslov da bi upisali drugu na budzet!! a martic je koliko sam ja shvatio da je svima isto!! pa koji smo moj radili taj prijemni koje pi... materine[/size][/b][/color]

Objavljeno: 05.09.2008 00:07 - ()


0
0
penzioneri nas sjebali sad vlada daje pare za penzionere umesto za studente.krkobabicu j*** piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ... piiiiiiiiiiiiiiiiiii :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:

Objavljeno: 04.09.2008 23:31 - ()


0
0
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

8 + 16

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti