Posle protesta, većina problema rešena...

// Категорије: Инфо |
Како сазнајемо од организатора данашњег протеста на ФОН-у, већина проблема студента прве и друге године је решена. За овако ефикасно решавање проблема испред управе ФОН-а најзаслужнији је продекан  Проф. др Милан Мартић, који је по ко зна који пут показао да за студенте увек има разумевања и жели да решава њихове проблеме. Са друге стране, нажалост санајемо да је Студент продекан још једном пао на тесту одбране интереса студената, па је чак почео и да се сукобљава са њима.

Према информацијама организатора, испред ФОН-а се у 13 часова скупило око 150 незадовољних студената прве и друге године. Делегација студената је потом затражила састанак са управом а примио их је продекан Проф. др Милан Мартић.Cа њим у канцеларији дочекао их је и Студент продекан Марин Јовановић. Делегација незадовољних студената је са Проф. Мартићем успела да постигне договор по свим тачкама, које можете прочитати овде.

Интересантно је да је након састанка професор Мартић заједно са делегацијом сишао пред све окупљене студенте и лично им изложио постигнут договор,као и планове о даљем решавању проблема. Овим је професор Мартић по ко зна који пут на ФОН-у показао да је један од професора којима су студенти заиста на првом месту и да је увек спреман за сарадњу. Такође, продекан је позвао студенте да учествују у доношењу одлука   (претпостављамо зато што Студентски парламент и Студент продекан не раде свој посао) које се тичу студената у будућности, те и у то име направио договор са представницима незадовољних студената

Са друге стране, интересантно је да је Студент продекан само прошао поред групе протестаната и  попео се у Деканат, где је заједно са професором Мартићем дочекао делегацију студената, и том приликом покушавао колеге да одврати од њихових захтева.
У међувремену, како сазнајемо, студенти су почели да скупљају потписе за петицију којом ће Студента продекана и делегате у Студентском парламенту позвати да поднесу оставке, због не залагања за студенте и њихове интересе.

Samo kompenzacija! Ako treba neka se dogovore dve opcije npr. Prva Opcija: 1. Ispit vise u drugoj godini znaci ili Druga Opcija: Placanje izvesne novcane nadoknade za preostali jedan ispit iz prve godine! + 31 bod iz druge Jer stvarno bezveze dati uslov iz druge a zbog jednog iz prve ne upisati trecu! Inace verovatno je vecini taj jedan iz prve Mat 2...

Објављено: 04.09.2008 11:52 - ()


0
0
To je valjda bilo prosle godine. Koliko vidim brojke nema sanse da su iste, a s obzirom da je vas valjda 800? Vas ni 50% nije ni na budzetu? U bre.

Објављено: 04.09.2008 07:21 - ()


0
0
ISiT ima valjda oko 210 mesta, isto i ME. KV i OM imaju po 100 nesto. Tako je bilo prosle godine. I nije istina da je usao na budzet ko je hteo ima i na drugoj ljudi na samofinansiranju, a vama je bar lakse. Sa vama se ne nadmecu oni koji su obnovili 1. god, jer kod vas su oni automatski na samofinansiranju. A i deco dizete paniku.

Објављено: 04.09.2008 07:10 - ()


0
0
po ovome ako bude bilo samo 366 mesta... dzaba meni ako ocistim u sep za ako je vec isit upisalo 40 i nesto ljudi a ima 100 mesta... to je glupo, makar bi tih 366 trebalo da bira koji hoced smer!

Објављено: 04.09.2008 05:00 - ()


0
0
znaci rekli su da ima 366 mesta na budzetu, ali kako ce se ta mesta rasporedjivati po smerovima, zar ne bi trebalo da postoji po oko 200 mesta na smeru za budzet osim uk koji ima valjda 150...po tome ispada da svaki smer ima manje od 100 mesta na budzetu....

Објављено: 04.09.2008 04:56 - ()


0
0
Da li postoji mogucnost da ce moci da upise trecu na budzetu neko ko obnovi drugu sada? Ipak generacija 06 nije bas po bolonji, za nas ne bi to trebalo da vazi. Znam da su rekli da je tako, ali mozda....?

Објављено: 04.09.2008 04:55 - ()


0
0
:hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala:

Објављено: 04.09.2008 04:44 - ()


0
0
Samo kazem da nije isto kao sto je vama bilo, kod vas je na budzet uso svako ko je dao uslov a od ove godine nije tako!!! :udri: :udri: :udri:

Објављено: 04.09.2008 04:44 - ()


0
0
E da i isto su nam tako pojedinci dizali paniku kako nece biti mesta i kako su smerovi vec popunjeni.

Објављено: 04.09.2008 04:30 - ()


0
0
I nama je bio ogranicen broj mesta na budzetu isto kao i vama.

Објављено: 04.09.2008 04:29 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

14 + 5

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности