Posle protesta, većina problema rešena...

// Категорије: Инфо |
Како сазнајемо од организатора данашњег протеста на ФОН-у, већина проблема студента прве и друге године је решена. За овако ефикасно решавање проблема испред управе ФОН-а најзаслужнији је продекан  Проф. др Милан Мартић, који је по ко зна који пут показао да за студенте увек има разумевања и жели да решава њихове проблеме. Са друге стране, нажалост санајемо да је Студент продекан још једном пао на тесту одбране интереса студената, па је чак почео и да се сукобљава са њима.

Према информацијама организатора, испред ФОН-а се у 13 часова скупило око 150 незадовољних студената прве и друге године. Делегација студената је потом затражила састанак са управом а примио их је продекан Проф. др Милан Мартић.Cа њим у канцеларији дочекао их је и Студент продекан Марин Јовановић. Делегација незадовољних студената је са Проф. Мартићем успела да постигне договор по свим тачкама, које можете прочитати овде.

Интересантно је да је након састанка професор Мартић заједно са делегацијом сишао пред све окупљене студенте и лично им изложио постигнут договор,као и планове о даљем решавању проблема. Овим је професор Мартић по ко зна који пут на ФОН-у показао да је један од професора којима су студенти заиста на првом месту и да је увек спреман за сарадњу. Такође, продекан је позвао студенте да учествују у доношењу одлука   (претпостављамо зато што Студентски парламент и Студент продекан не раде свој посао) које се тичу студената у будућности, те и у то име направио договор са представницима незадовољних студената

Са друге стране, интересантно је да је Студент продекан само прошао поред групе протестаната и  попео се у Деканат, где је заједно са професором Мартићем дочекао делегацију студената, и том приликом покушавао колеге да одврати од њихових захтева.
У међувремену, како сазнајемо, студенти су почели да скупљају потписе за петицију којом ће Студента продекана и делегате у Студентском парламенту позвати да поднесу оставке, због не залагања за студенте и њихове интересе.

Rekose da ce posle 14-15h izbaciti zvanicno obavestenje na sajtu FoN-a.

Објављено: 04.09.2008 15:22 - ()


0
0
Ako bude bilo jos protesta moracemo da dovedemo Marchella da malo blati jer osim sa upravom fona imamo na faksu problema i sa tzv. fenserajom bilo ih juce bruka da dodju a i oni koji su dosli nekako su bili stidljivo po strani i gledali sto pre da odu valjda na kafu ali sta ces burzuji su to, njima je sve jedno 120.000 gore dole. Ma nek je zivot

Објављено: 04.09.2008 15:19 - ()


0
0
Ako moze neka mi neko objasni zar juce nije bilo odluceno sa 31 na budzet i dato obecanje da ce od strane fona danas izaci to obavestenje kolko ja mogu da vidim jutros na fonovom sajtu stoji samo termin [color=red]radi uslova upisa u narednu školsku godinu [/color]. Nadam se da ce Martic odrazati to usmeno obecanje i da nije bio dvosmislen ovog puta kad je rec o upisu trece godine sa 31. za razliku od onog u junu gde stoji da je to dovoljno za upis trece godine ali ne stoji dal za budzet ili za samofinansiranje.

Објављено: 04.09.2008 15:14 - ()


0
0
[size=18][/size][color=darkblue][/color]ja sam generacija 07, na budzetu sam. ako obnovim godinu da li ostajem na budzetu ili prelazim na samofinansiranje??

Објављено: 04.09.2008 15:14 - ()


0
0
[color=indigo][size=18]Mislim da stvarno nema smisla da ne bude kompenzacije, jer niko od nas ne trazi ispit na poklon...mi cetvrtu godinu ne mozemo upisati bez polozenih 28 ispita, kakve veze ima ako jedan iz drge ostane, to znaci da smo dali jedan vise iz trece, sto ne znaci da smo lencuge, losi (razmazeni) ljudi, losi studenti...zbog cega neko da padne godinu ako ima polozenih 28+ ispita?!.... Nije fer,jel da?[/size][/color]

Објављено: 04.09.2008 15:12 - ()


0
0
uh... opet nece da ispise format... ajde ovako -prezime- -ime- -br ideksa- -godina studija- -ispit koji mislite da cete preneti/kompenzovati-

Објављено: 04.09.2008 14:56 - ()


0
0
Stvarno je debilno to!!!Sto jos najgore nisu rekli na pocetku, meni ostao jedan ispit u junu i racunao sam aj necu ucim sad kad se svi zajebavaju pa cu da ga dam u oktobru!!! :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:

Објављено: 04.09.2008 14:55 - ()


0
0
format je

Објављено: 04.09.2008 14:55 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

16 + 12

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности