Posle protesta, većina problema rešena...

// Категорије: Инфо |
Како сазнајемо од организатора данашњег протеста на ФОН-у, већина проблема студента прве и друге године је решена. За овако ефикасно решавање проблема испред управе ФОН-а најзаслужнији је продекан  Проф. др Милан Мартић, који је по ко зна који пут показао да за студенте увек има разумевања и жели да решава њихове проблеме. Са друге стране, нажалост санајемо да је Студент продекан још једном пао на тесту одбране интереса студената, па је чак почео и да се сукобљава са њима.

Према информацијама организатора, испред ФОН-а се у 13 часова скупило око 150 незадовољних студената прве и друге године. Делегација студената је потом затражила састанак са управом а примио их је продекан Проф. др Милан Мартић.Cа њим у канцеларији дочекао их је и Студент продекан Марин Јовановић. Делегација незадовољних студената је са Проф. Мартићем успела да постигне договор по свим тачкама, које можете прочитати овде.

Интересантно је да је након састанка професор Мартић заједно са делегацијом сишао пред све окупљене студенте и лично им изложио постигнут договор,као и планове о даљем решавању проблема. Овим је професор Мартић по ко зна који пут на ФОН-у показао да је један од професора којима су студенти заиста на првом месту и да је увек спреман за сарадњу. Такође, продекан је позвао студенте да учествују у доношењу одлука   (претпостављамо зато што Студентски парламент и Студент продекан не раде свој посао) које се тичу студената у будућности, те и у то име направио договор са представницима незадовољних студената

Са друге стране, интересантно је да је Студент продекан само прошао поред групе протестаната и  попео се у Деканат, где је заједно са професором Мартићем дочекао делегацију студената, и том приликом покушавао колеге да одврати од њихових захтева.
У међувремену, како сазнајемо, студенти су почели да скупљају потписе за петицију којом ће Студента продекана и делегате у Студентском парламенту позвати да поднесу оставке, због не залагања за студенте и њихове интересе.

:yo: :yo: :yo: [size=24][color=blue]BRAVO ZA PRODEKANA MARTICA![/color][/size]

Објављено: 04.09.2008 04:26 - ()


0
0
Pa neki pricaju da je sad u junu ocistilo 70 njih, a i nece nama da bude kao vama da svako ko da uslov ide na budzet vec samo 366 studenata, tako i da ima razloga za sekiraciju :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko:

Објављено: 04.09.2008 04:19 - ()


0
0
Ove godine nece da bude rangiranje kao predhodnih :(( I meni vise odgovara kada bi rangirali kao proslih godine, a sada ce da rangiraju gledajacu prvo ko ocisti godinu u junu, pa u septebru, pa u oktobru, i posle oktobra prema uspehu i cemu vec jos gledaju rangiraju ostale koji nisu ocistili sve :( Ovo se odnosi na generaciju 07/08

Објављено: 04.09.2008 04:16 - ()


0
0
Trebalo je da dodjete danas na protest. Martic je odgovorio na vecinu tih pitanja, okacice sve to sutra na sajt

Објављено: 04.09.2008 04:14 - ()


0
0
Nemoj samo da se sekiras, svi koji daju uslov manje vise upisu na budzet. Bio je samo problem sa ISiT-om prosle godine i to valjda za one koji su dali uslov tek u okt2. Ja sam dala uslov u oktobru i usla sam na budzet. ;)

Објављено: 04.09.2008 04:12 - ()


0
0
aha... razumela... znaci imam sanse za budzet iako ne ocistim, a dala sam uslov u junu... Hvala punooo..

Објављено: 04.09.2008 04:04 - ()


0
0
Gospodina Martica za dekana, smesta. Kad sam upisao FON 2005 Milan je bio dekan i fakultet je bio u perfektnom stanju, pocev od boje zida (narandzasto ?!!) preko guzvi na salterima, pa do mesta u ucionicama. Bilo je guzvi ali u znatno manjoj meri nego protekle godine(mislim da ne bi upisivao 200 pa sad 300 vise nego sto je predvidjeno). Po ko zna koji put ponavljam, za sve sto se sada desava na FON-u odgovorna je dekanka i ljudi iz uprave, a sto se tice studenta prodekana, smatram da jos nije dorastao zadatku koji mu je poveren. Mislim da na to mesto treba postaviti nekog sa cetvrte godine ili apsolventa, ko ce imati malo vise vremena da se posveti toj funciji. Sve najbolje!

Објављено: 04.09.2008 04:03 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

18 + 16

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности