Према информацијама организатора, испред ФОН-а се у 13 часова скупило око 150 незадовољних студената прве и друге године. Делегација студената је потом затражила састанак са управом а примио их је продекан Проф. др Милан Мартић.Cа њим у канцеларији дочекао их је и Студент продекан Марин Јовановић. Делегација незадовољних студената је са Проф. Мартићем успела да постигне договор по свим тачкама, које можете прочитати овде.
Интересантно је да је након састанка професор Мартић заједно са делегацијом сишао пред све окупљене студенте и лично им изложио постигнут договор,као и планове о даљем решавању проблема. Овим је професор Мартић по ко зна који пут на ФОН-у показао да је један од професора којима су студенти заиста на првом месту и да је увек спреман за сарадњу. Такође, продекан је позвао студенте да учествују у доношењу одлука (претпостављамо зато што Студентски парламент и Студент продекан не раде свој посао) које се тичу студената у будућности, те и у то име направио договор са представницима незадовољних студената
Са друге стране, интересантно је да је Студент продекан само прошао поред групе протестаната и попео се у Деканат, где је заједно са професором Мартићем дочекао делегацију студената, и том приликом покушавао колеге да одврати од њихових захтева.
У међувремену, како сазнајемо, студенти су почели да скупљају потписе за петицију којом ће Студента продекана и делегате у Студентском парламенту позвати да поднесу оставке, због не залагања за студенте и њихове интересе.

Постави коментар