Posle protesta, većina problema rešena...

// Категорије: Инфо |
Како сазнајемо од организатора данашњег протеста на ФОН-у, већина проблема студента прве и друге године је решена. За овако ефикасно решавање проблема испред управе ФОН-а најзаслужнији је продекан  Проф. др Милан Мартић, који је по ко зна који пут показао да за студенте увек има разумевања и жели да решава њихове проблеме. Са друге стране, нажалост санајемо да је Студент продекан још једном пао на тесту одбране интереса студената, па је чак почео и да се сукобљава са њима.

Према информацијама организатора, испред ФОН-а се у 13 часова скупило око 150 незадовољних студената прве и друге године. Делегација студената је потом затражила састанак са управом а примио их је продекан Проф. др Милан Мартић.Cа њим у канцеларији дочекао их је и Студент продекан Марин Јовановић. Делегација незадовољних студената је са Проф. Мартићем успела да постигне договор по свим тачкама, које можете прочитати овде.

Интересантно је да је након састанка професор Мартић заједно са делегацијом сишао пред све окупљене студенте и лично им изложио постигнут договор,као и планове о даљем решавању проблема. Овим је професор Мартић по ко зна који пут на ФОН-у показао да је један од професора којима су студенти заиста на првом месту и да је увек спреман за сарадњу. Такође, продекан је позвао студенте да учествују у доношењу одлука   (претпостављамо зато што Студентски парламент и Студент продекан не раде свој посао) које се тичу студената у будућности, те и у то име направио договор са представницима незадовољних студената

Са друге стране, интересантно је да је Студент продекан само прошао поред групе протестаната и  попео се у Деканат, где је заједно са професором Мартићем дочекао делегацију студената, и том приликом покушавао колеге да одврати од њихових захтева.
У међувремену, како сазнајемо, студенти су почели да скупљају потписе за петицију којом ће Студента продекана и делегате у Студентском парламенту позвати да поднесу оставке, због не залагања за студенте и њихове интересе.

E po ovome ko da SVE ispite u oktobru nece da upise ISIT na budzet, strasno!!! Predlazem da mi prvaci damo neku kintu onim drugacima sto su organizovali protest :D da sad organizuju za prvake opet. Predlazem se protestvuje ispred ministarstva, posto izgleda da od faksa ne zavisi :D :lol: :lol: :lol:

Објављено: 04.09.2008 23:29 - ()


0
0
u onom obavestenju stoji da mozemo da posaljemo prigovor ministarstvu povodom upisa samo 366 ljud na teret budzeta u drugu godinu. Ako bi dovoljnoa nas poslalo prigovor,ima sansi da odobre povecanje tog broja !!!!!!!

Објављено: 04.09.2008 22:21 - ()


0
0
Druga sam godina i ovo je vrlo dobro jos samo kompenzacija,ali ovo za prvu nije u redu. To je trebalo reci na pocetku,ako ne za broj bodova onda za broj mesta na budzetu u drugoj godini. Prosle godine je bilo mesta na budzetu u drugoj godini skoro za sve a ove ce biti mesta za polovinu studenata. Neko je mozda zakljucio pri upisu da ce biti slicno i ove godine. Vrlo nezgodna situacija za prvake da cak i sa 9 ispita mozda ne budu na budzetu.

Објављено: 04.09.2008 21:22 - ()


0
0
ministarstvu..? oo, boze... :lol:

Објављено: 04.09.2008 21:20 - ()


0
0
Pricam o prvoj godini.

Објављено: 04.09.2008 20:34 - ()


0
0
Jos nam preostaje mogucnost da se zalimo ministarstvu! Nista ne gubimo, a mozemo da dobijemo!!!! Samo kad bi bili slozni...

Објављено: 04.09.2008 20:33 - ()


0
0
Bravo Marticu odrzao si rec! Jos samo da se odobri kompenzacija i to je to

Објављено: 04.09.2008 20:26 - ()


0
0
Mislim da je stvarno sramota sto se na protestu pojavilo samo 150 ljudi. Ja sam prva godina i ja prvi nisam dosao na protest, ali iz vise nego opravdanih razloga. I ne mogu da verujem da se sad ljudi sa prve godine nesto zale, a mrzelo ih je da dodju, to znam provereno....cast izuzecima...jebiga, ne moze niko da se bori za nasa prava osim nas samih...propustili smo sansu, a sad knjigu u ruke i ispravljajte sto se ispraviti moze...sve u svemu smo ispali picketine...

Објављено: 04.09.2008 20:10 - ()


0
0
oh, sada mi je malo lakse, jos uvek ima nade da upadnem na budzet. bice gusto

Објављено: 04.09.2008 19:43 - ()


0
0
chowek od reci http://www.fon.bg.ac.yu/vesti/2008/09/Informacija%20o%20uslovima%20upisa.pdf Bravo Marticu

Објављено: 04.09.2008 19:37 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

11 + 1

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности