Posle protesta, većina problema rešena...

// Категорије: Инфо |
Како сазнајемо од организатора данашњег протеста на ФОН-у, већина проблема студента прве и друге године је решена. За овако ефикасно решавање проблема испред управе ФОН-а најзаслужнији је продекан  Проф. др Милан Мартић, који је по ко зна који пут показао да за студенте увек има разумевања и жели да решава њихове проблеме. Са друге стране, нажалост санајемо да је Студент продекан још једном пао на тесту одбране интереса студената, па је чак почео и да се сукобљава са њима.

Према информацијама организатора, испред ФОН-а се у 13 часова скупило око 150 незадовољних студената прве и друге године. Делегација студената је потом затражила састанак са управом а примио их је продекан Проф. др Милан Мартић.Cа њим у канцеларији дочекао их је и Студент продекан Марин Јовановић. Делегација незадовољних студената је са Проф. Мартићем успела да постигне договор по свим тачкама, које можете прочитати овде.

Интересантно је да је након састанка професор Мартић заједно са делегацијом сишао пред све окупљене студенте и лично им изложио постигнут договор,као и планове о даљем решавању проблема. Овим је професор Мартић по ко зна који пут на ФОН-у показао да је један од професора којима су студенти заиста на првом месту и да је увек спреман за сарадњу. Такође, продекан је позвао студенте да учествују у доношењу одлука   (претпостављамо зато што Студентски парламент и Студент продекан не раде свој посао) које се тичу студената у будућности, те и у то име направио договор са представницима незадовољних студената

Са друге стране, интересантно је да је Студент продекан само прошао поред групе протестаната и  попео се у Деканат, где је заједно са професором Мартићем дочекао делегацију студената, и том приликом покушавао колеге да одврати од њихових захтева.
У међувремену, како сазнајемо, студенти су почели да скупљају потписе за петицију којом ће Студента продекана и делегате у Студентском парламенту позвати да поднесу оставке, због не залагања за студенте и њихове интересе.

chowek od reci http://www.fon.bg.ac.yu/vesti/2008/09/Informacija%20o%20uslovima%20upisa.pdf Bravo Marticu

Објављено: 04.09.2008 19:31 - ()


0
0
>???????>

Објављено: 04.09.2008 19:19 - ()


0
0
Ljudi u cemu je problm to vam je kapitalizam u svoj njegovoj slavi, skoluju se samo oni koji mogu to da plate, nema tu da drzava pomaze da svi mogu na fakultete, nece drzava vise da dopusti, da 300 studenata prve godine placa skolarinu, svi ostali(cela druga, trece i cetvrta izuzev onih koji su obnovili) su na teret budzeta, to vam je bolonja, a inace bas tako i pise u nekom stavu tog dokumenta, zato sada shhhhhhhh A kazu da je komunizam zlo

Објављено: 04.09.2008 18:55 - ()


0
0
a ne da im nasa drzava placa skolovanje, nemam ja nista protiv njih, ali neka njih finansira njihova nezavisna drzava (sve ovo se odnosi na crnogorce, a nikak o na ljude iz republike srpske jer oni hoce ali im ne daju da budu sa nama u drzavi)!

Објављено: 04.09.2008 17:46 - ()


0
0
Tako je, vratiti sve koji se zalazu da budu strani drzavljani u njihovu drzavu i bice mesta i na faksu i u domu!

Објављено: 04.09.2008 17:44 - ()


0
0
Prof. Martic RULEZ :yo: :yo: :yo: :yo:

Објављено: 04.09.2008 17:26 - ()


0
0
[color=darkred]TIK TAK .........15h[/color] [color=darkblue]Protest od juce i obecanje Martica mooozete da nabijete sebi u ..........[/color]

Објављено: 04.09.2008 17:01 - ()


0
0
imam pitanje i molila bih da mi neko ko zna odgovori: Koliko placam godinu ako dam uslov,ali ne upadnem na budzet?? unapred hvala:)

Објављено: 04.09.2008 16:57 - ()


0
0
UR podrzavam te zivim u studenjaku i ovde nemoze da se prodje od crnogoraca pun ih je dom osecam se bre ko nacionalna manjina u sopstvenoj drzavi.

Објављено: 04.09.2008 16:57 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

13 + 7

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности