Posle protesta, većina problema rešena...

// Категорије: Инфо |
Како сазнајемо од организатора данашњег протеста на ФОН-у, већина проблема студента прве и друге године је решена. За овако ефикасно решавање проблема испред управе ФОН-а најзаслужнији је продекан  Проф. др Милан Мартић, који је по ко зна који пут показао да за студенте увек има разумевања и жели да решава њихове проблеме. Са друге стране, нажалост санајемо да је Студент продекан још једном пао на тесту одбране интереса студената, па је чак почео и да се сукобљава са њима.

Према информацијама организатора, испред ФОН-а се у 13 часова скупило око 150 незадовољних студената прве и друге године. Делегација студената је потом затражила састанак са управом а примио их је продекан Проф. др Милан Мартић.Cа њим у канцеларији дочекао их је и Студент продекан Марин Јовановић. Делегација незадовољних студената је са Проф. Мартићем успела да постигне договор по свим тачкама, које можете прочитати овде.

Интересантно је да је након састанка професор Мартић заједно са делегацијом сишао пред све окупљене студенте и лично им изложио постигнут договор,као и планове о даљем решавању проблема. Овим је професор Мартић по ко зна који пут на ФОН-у показао да је један од професора којима су студенти заиста на првом месту и да је увек спреман за сарадњу. Такође, продекан је позвао студенте да учествују у доношењу одлука   (претпостављамо зато што Студентски парламент и Студент продекан не раде свој посао) које се тичу студената у будућности, те и у то име направио договор са представницима незадовољних студената

Са друге стране, интересантно је да је Студент продекан само прошао поред групе протестаната и  попео се у Деканат, где је заједно са професором Мартићем дочекао делегацију студената, и том приликом покушавао колеге да одврати од њихових захтева.
У међувремену, како сазнајемо, студенти су почели да скупљају потписе за петицију којом ће Студента продекана и делегате у Студентском парламенту позвати да поднесу оставке, због не залагања за студенте и њихове интересе.

Mislim da je bilo vise ima nas 8 grubpa ako se nevaram a to je oko 500 ljud, a tih koji su obnavljali nema bas nesto puno pogledaj samo rezultate nekih kolokvijuma(ispita) vidi se da ima malo starijih....

Објављено: 05.09.2008 19:04 - ()


0
0
Pa nije bas tako. Prosle godine je uslov za drugu dalo 60% studenata prve godine i jos ovi koji su obnavljali prvu (za njih ne brinete jer ce biti samofinansirajuci). 60% je oko 400 studenata a primaju na budzet 366 tako da ti sa svoja 54 boda bi trebalo da upadnes na budzet. Ispravite me ako gresim za ovih 60% ali mislim da je bilo tako nesto.

Објављено: 05.09.2008 17:07 - ()


0
0
Ja sam generacija 05 i trenutno sam druga godina, koju sam obnovio prosle godine. Procitao sam informaciju o uslovima upisa koja je izasla na FON-ovom sajtu. Mene interesuje sledece - ako ja hocu da upisem trecu godinu po kriterijumima za generaciju 2006/2007 da li ja ostajem na budzetu u trecoj godini ako ostvarim uslov od 31 boda. Unapred hvala

Објављено: 05.09.2008 15:40 - ()


0
0
Puskice aj nama prvacima organizujte neki protest :D i to najbolje ispred ministarstva, posto nam receno da se tamo zalimo

Објављено: 05.09.2008 02:57 - ()


0
0
[color=orange] [size=18] Pa to sto si dobro proso na prijemnom treba odmah da ti daju penziju, sta ima da studiras? Prijemni si radio da bi bio na budzetu prvu godinu,a polazes ispite tokom prve godine da bi upisao drugu.Nikad posle prve ovi sto su bili na budzetu nisu imali prednost od ovih sto su bili samofinansirajuci, uvek je bilo za sve isto ko da uslov prelazi na budzet!!![/size] [/color]

Објављено: 05.09.2008 02:28 - ()


0
0
[size=0][size=18][color=#444444][color=red]Pa to sto si dobro proso na prijemnom treba odmah da ti daju penziju, sta ima da studiras? Prijemni si radio da bi bio na budzetu prvu godinu,a polazes ispite tokom prve godine da bi upisao drugu.Nikad posle prve ovi sto su bili na budzetu nisu imali prednost od ovih sto su bili samofinansirajuci, uvek je bilo za sve isto ko da uslov prelazi na[/color] budzet!!![/size] [/color][/size]

Објављено: 05.09.2008 02:26 - ()


0
0
[quote]Druga sam godina i ovo je vrlo dobro jos samo kompenzacija,ali ovo za prvu nije u redu. To je trebalo reci na pocetku,ako ne za broj bodova onda za broj mesta na budzetu u drugoj godini. Prosle godine je bilo mesta na budzetu u drugoj godini skoro za sve a ove ce biti mesta za polovinu studenata. Neko je mozda zakljucio pri upisu da ce biti slicno i ove godine. Vrlo nezgodna situacija za prvake da cak i sa 9 ispita mozda ne budu na budzetu.[/quote] Napokon jedan normalan stariij kolega koji shvata situaciju, za razliku od nekih koji pljuju nas prvake jer nas je malo bilo na protestu... @NN -cak i sa 10 datih ispita je moguce ne upasti na budzet. Ja imam trenutno 54 boda i strahujem za budzet za ISiT jer ne znam da li cu poloziti jos taj 1 ispit. Strasno! Trebalo bi na tom sastanku 11-tog videti sa profesorom Marticem da li je moguce na bilo koji nacin to ublaziti ili izmeniti, jer smo u uzasnoj poziciji! :((

Објављено: 05.09.2008 02:23 - ()


0
0
potpuno te podrzavam to za budzet, mada ovde vise nista nije vazno! Kao kod dece kad se igraju, tike tike tacke nema vise vracke!!!

Објављено: 05.09.2008 01:20 - ()


0
0
[color=red][b][size=18]koja je to fora da mi na budzetu treba da se borimo da OSTANEMO na budzetu, i da je nama za to potreban isti broj bodova kao i samofinanserima?? valjda oni treba da ciste godinu, a mi da dajemo uslov da bi upisali drugu na budzet!! a martic je koliko sam ja shvatio da je svima isto!! pa koji smo moj radili taj prijemni koje pi... materine[/size][/b][/color]

Објављено: 05.09.2008 00:07 - ()


0
0
penzioneri nas sjebali sad vlada daje pare za penzionere umesto za studente.krkobabicu j*** piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ... piiiiiiiiiiiiiiiiiii :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :ljutko: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:

Објављено: 04.09.2008 23:31 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

1 + 5

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности