Preporuka studentskog parlamenta

// Категорије: Инфо |
Како Пушкице сазнају, студентски парламент је послао препоруку управи да:
 - студенти друге године могу да упишу трећу са чистом првом и 31. бодом из друге
 - студенти прве године могу да упишу другу годину, у статусу плаћа школарину,  са остварених 36 бодова
 - студенти у ванредном року Октобар 2 имају могућност да уз молбу продекану за наставу полажу и још 1/3 или мањи део испитних обавеза још једног испита.
Како даље сазнајемо из извора блиских ПентаФОН-у, неке од ових препорука су већ незванично прихваћене, али се чека званично усвајање на сутрашњој седници.
Da li to znaci da generacija 2004,koja je u drugoj godini prihvatila prelazni program nema pravo na bezusovni?To je samo administrativna zackoljica,nema neke razlike za prelazni i stari program...

Објављено: 17.10.2008 12:24 - ()


0
0
[size=18][color=red]saljite mi na mail ime i broj indeksa da se prijavite za bezuslovni upis [email protected][/color][/size]

Објављено: 16.10.2008 22:29 - ()


0
0
hajdemo ljudi, kucnuo je chas! sutra u 12h ispred FPN-a, pa neka karavan krene...

Објављено: 16.10.2008 21:27 - ()


0
0
Zna li se kad su upisi za drugu godinu?I jos nesto, koliko se otprilike ljudi vec upisalo u drugu? (ustvari dva pitanja)

Објављено: 16.10.2008 21:11 - ()


0
0
"Smatramo da je u toku velika kriza celog Univerziteta. Protestujemo pre svega da bi svim studentima koji ostvare 42 boda, a studiraju po Bolonji, bilo omogućeno da narednu godinu upišu o trošku države. Tražimo i da studenti koji studiraju po starom programu upisuju četvrtu i više godine bezuslovno jer moraju da završe studije do 2011," ističe Bakić. On dodaje da će jedan od zahteva biti i da se odustane od naplate prenosa bodova za budžetske studente u čemu studente podržava i ministar prosvete Žarko Obradović. Studente je podržao i bivši ministar prosvete Slobodan Vuksanović." Veliki studentski protest je zakazan za sutra u 14 sati na Platou ispred Filozofskog fakulteta, a studenti FPN-a I FON-a će u 12:30 krenuti ulicom Vojvode Stepe preko Autokomande i Slavije, a zatim i ulicom Kralja Milana i u tom periodu treba očekivati blokadu tih ulica.

Објављено: 16.10.2008 17:47 - ()


0
0
Sta znace 42 boda recimo ja sam polozio predmet iz prve godine u aprilu ove godine znaci u skolskoj 2007/2008 da li i to ulazi u onu pricu o 42 boda ? Nisam sa fona pa me interesuje kako se to kod vas tumaci . Zna li neko zasto je forum filosofskog zatvoren kada je pocela diskusija o protestu . Studenti imaju pravo da traze povrat novca za sve nepolozene ispite na kursevima i predmetima koji ni jotu u programu u odnosu na ranije godine nisu promenili pa nije mi predmet laksi ako ga podelite debilitet par exelans . Molim kolege za odgovor

Објављено: 16.10.2008 12:27 - ()


0
0
Pa onda, ljudi, ne obnavljajte nego cekajte i da damo potpise!!!

Објављено: 15.10.2008 21:27 - ()


0
0
i ja sam procitala nesto o tome , ali na nasem fakultetu nazalost nema nista od toga jer nekolegijalnosti vlada, ljudi koji su nesposobni da organizuju bilo kakav protest... najvise sam razocarana u puskice koje sam smatrala za kraljeve, na njima su uvek bile najsocnije informacije o dogadjajima na faksu.... a sada dok po gradu besne protesti puskice ne stavljaju nikakvo obavestenje.... a tek da urade nesto vise da pomognu studentima

Објављено: 15.10.2008 20:51 - ()


0
0
Izaslo je danas u blicu,da je vrlo verovatan bezuslovni upis-samo sto ce zavisiti od broja prijavljenih studenata.Zato bi trebalo da se okupimo u sto vecem broju,jer ako se donese odluka,fakulteti moraju to uvaziti.Bilo bi dobro da nas ima sto vise...

Објављено: 15.10.2008 18:19 - ()


0
0
Otkud ti to da ne moze sa 37/42?

Објављено: 15.10.2008 13:33 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

0 + 18

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности