Preporuka studentskog parlamenta

// Категорије: Инфо |
Како Пушкице сазнају, студентски парламент је послао препоруку управи да:
 - студенти друге године могу да упишу трећу са чистом првом и 31. бодом из друге
 - студенти прве године могу да упишу другу годину, у статусу плаћа школарину,  са остварених 36 бодова
 - студенти у ванредном року Октобар 2 имају могућност да уз молбу продекану за наставу полажу и још 1/3 или мањи део испитних обавеза још једног испита.
Како даље сазнајемо из извора блиских ПентаФОН-у, неке од ових препорука су већ незванично прихваћене, али се чека званично усвајање на сутрашњој седници.
Re:Sasvim je uzaludno da se ti i ja raspravljamo.Pored svih ovih cinjenica koje sam nabrojao ti trazis jos.Mogu nabrojati jos mnogo toga,da li ce to nesto promeniti,cisto sumnjam.Vecina odluka se donosi pet minuta do 12,pa vecina studenata ne moze adekvatno da se uskladi(a kome to ide na stetu?).Studenti se odavno ne pitaju ni za sta,pa se namece pitanje:"Koja je svrha postojana fakulteta,zbog profesora ili stdenata?".Cena skolovanja raste iz godine u godinu,pa im sad ni pare nisu potrebne...polako,setimo se da je prosle godine osiguranje bilo obavezno-po kom tom zakonu?Uspostavljanje donjih limita i principa na FON-u je apsolutno smesno komentarisati.Obrazovanje je odavno postala skupa stvar i unosan biznis,pa se mnogima u vrhu FON-a osladilo igrati se boga.Sve to prolazi jer mnogi cute i plase se,cak i PUSKICE.Braniti interese fakulteta,za koga je najvazniji ukupno ostvareni profit,je apsolutna diskriminacija ljudsih prava i nacela.Da li sam u necemu pogresio,siguran sam da nisam,jer ja nemam nikakve koristi od svega ovoga...

Објављено: 15.10.2008 12:56 - ()


0
0
KAKVE SU OVO FORE DA SADA NE MOZE DA SE UPISE II GODINA SA 37 TJ 42 KAKO MOGU DA MENJAJU PRAVILA IGRE TEK TAKO?

Објављено: 15.10.2008 00:00 - ()


0
0
Ajde nabroj...

Објављено: 14.10.2008 18:47 - ()


0
0
Ja vec imam trojicu sa imenima i brojevima indeksa. Idemo, pa sta bude...

Објављено: 14.10.2008 15:59 - ()


0
0
Ukucaj na Google bezuslovni upis,pa vidi malo o cemu se radi.Uvek sam bi za kolegijalnost,FON je od NIP-a dobio ogromna sredstva za prosirenje fakulteta,samim tim svaki fakultet je podredjen drzavnim organima.Na Farmaciji postoji bezuslovni upis za 5.godinu duzi niz godina unazad.Sto se tice pravila,ona su tu i da se krse-a radi podsecanja bilo je studenata apsolvenata(pripadnika starijih generacija koji su upisivali 4.godinu sa 4 polozena ispita,samo se o tome cuti).Sto se tice kvaliteta,on je usko povezan sa cenom koji studenti izdvajaju za skolovanje.Time fakultet moze da prati informacione tehnologije,da zaposljava kvalitetne profesore,da gradi reputaciju u medijima i za to je neophodna ogromna lova...to menadzeri znaju,takodje jedan od retkih ako ne i jedini koji je dobio ova sredstva za prosirene(pitaj se zbog cega).Ponavljam jos jednom,ovde se ne poklanja nikom nista,samo se vrsi jedna vrsta stimulacije da se proguraju studenti starijih generacija.Ovo nikako nije ispravno,a to dokazuje i kompenzacija(tako sam ja upisao),koja isto neka vrsta bezuslovnog upisa-treba biti realan,a ja mogu nabrojati jos mnogo razloga losih o FON-u jer je to istina!!!

Објављено: 14.10.2008 15:27 - ()


0
0
Fonforum.org, tamo tema, idemo sutra.

Објављено: 14.10.2008 15:10 - ()


0
0
Nisu SVI drugii fakulteti odobrili bezulovni upis IV nego max 3. To je razlika. Ministarsvo nije donelo takvo resenje i nije nadlezno da to radi jer je to krsenje zakona. Senat Univeziteta nije doneo to resenje. Niko nije dao preporuku. A pri tom ko se malo razume u Zakon o Univerzitetu znace da svaki fakultet ima pravo da poslusa ili ne preporuke koje donosi neko vise telo a koje nisu u skladu sa Statutom istog. S toga ne palamudite o bezulovnom upisu jer od toga nista nece biti pogotovo ne na ovakav nacin kada 5oro kolega ode do Nevenke da se bore za nesto sto drugi traze ali ne smeju da podrze. I naravno da ima neceg loseg u tome da se dozvoli da se jos jedan ispit prenese. Tada ce sa punim pravom oni koji su do tada imali -2 ispita da traza da se sada njima dozvoli da ne padnu zbog jednog i tako... Granica mora da se zna i pravila moraju da se postuju. Kao i za sve u zivotu. Ne kukajte i ne pljujte na ovakav nacin po faksu koji studirate. @ROKI - FON mozda nije bio ovako popularan fakultet pre 20-30 god ali nije stekao tu popularnost zahvaljujuci tome sto su gladni para kako ti kazes nego zato sto su "izbacivali" kvalitetan kadar i zato sto su imali prave i odlucne ljude na celu. Ako si mislio da je ova ustanova lopovska a svesno si ostao u njoj onda si i ti postao deo tog sistema => (izvuci zakljucak posto si pametovao o matematici a ovde je u pitanju cista matematicka logika). Budi srecan sto si upisao godinu (sto se vidi u smanjenoj aktivnosti na ovom forumu kad je rec o podrsci kolega u nevolji) i sto su odobrili kompenzaciju jer neki od slicnih slucajeva ni to nisu zasluzili. Hvala dovidjenja!

Објављено: 14.10.2008 14:52 - ()


0
0
Polako skupljam imena i brojeve indeksa ljudi. Javite se.

Објављено: 14.10.2008 14:44 - ()


0
0
Tesko da nemaju. FON je deo BU-a sto ce reci da imaju velike veze sa drugima. Organizujmo se, potpisimo, talasajmo.

Објављено: 14.10.2008 14:38 - ()


0
0
Odlicno, ako se to vec radi na drugim fakultetima, nema razloga da famozni FON postupi drugacije.

Објављено: 14.10.2008 14:13 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

2 + 8

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности