Preporuka studentskog parlamenta

// Kategorije: Info |
Kako Puškice saznaju, studentski parlament je poslao preporuku upravi da:
 - studenti druge godine mogu da upišu treću sa čistom prvom i 31. bodom iz druge
 - studenti prve godine mogu da upišu drugu godinu, u statusu plaća školarinu,  sa ostvarenih 36 bodova
 - studenti u vanrednom roku Oktobar 2 imaju mogućnost da uz molbu prodekanu za nastavu polažu i još 1/3 ili manji deo ispitnih obaveza još jednog ispita.
Kako dalje saznajemo iz izvora bliskih PentaFON-u, neke od ovih preporuka su već nezvanično prihvaćene, ali se čeka zvanično usvajanje na sutrašnjoj sednici.
Ok! Novi program priblizno isto sto i bolonja posto je jedina razlika sto bolonjci "skupljaju" bodove. Hvala sto si podelio svoju pamet sa mnom, ipak ti juris bezuslovni upis posle oktobra 2 a ne uslov u junu. :) sta cu, zavidim ti.

Objavljeno: 11.10.2008 20:56 - ()


0
0
Novi program je isto sto i bolonja,pa zasto se onda zove novi program!?Da bi nesto bilo isto onda svi elementi moraju da budu jednaki,pa valjda si to ucio iz mate(dokazivanje kad su dva skupa indenticna).A da,ja sam zaboravio ti si od onih sto ciste godinu u junu,a glup si ko...dzaba ti faks,bolje obnovi neku godinu,da bi malo utvrdio gradivo ocigledno ti nesto brzo isparilo,tebi koji imas tako moralna nacela.Samo ti i ovaj Vladimir se lozite,to je tako providna manjina i da ne zaboravim pocni da ucis malo sa razumevanjem,jer to jedino i osnovno merilo znanja...meni je uzaludno da trosim vreme na tvoje gluposti :)

Objavljeno: 11.10.2008 20:38 - ()


0
0
Novi program na kom sam ja, a upisao sam faks 04 i obnovio jednu godinu, je ISTI kao i bolonja samo nema bodova! Kraj price. Tako je. Isti su ispiti, isto se polazu. On je 100 puta bolji od starog programa i laksi. Pitanje bezuslovnog upisa se NE razmatra na Narodnoj skupstini i vecina fakulteta ga NIJE usvojila. Zao mi je ali je tako. Za vecinu je potrebno 51% a do sada ako je vise od 3-4 fakulteta to uradilo super. Niti sam nezadovoljan, niti vam na cemu zavidim (sta vise vi/ti meni zavidis sto sam ja vec upisao godinu a ti ces malo da se klackas) a zelim vam da upisete regularno ili kompenzaciono godinu. A da nisam jedna sitnica u svemu ovom pokazuje i to da vas je za podrsku bezuslovnog upisa bilo MALO. Takodje niko vam ne brani da se borite za svoje ciljeve niti ce se neko od nas zaliti ministru prosvete i SPORT vec samo iznosimo svoje misljenje po pitanju apsurdnog zahteva mojih/nasih kolega.

Objavljeno: 11.10.2008 19:15 - ()


0
0
Kad samo vidim s kakvim ljudima cu sutra nazalost saradjivati...Kolege nije cilj ovde da se vidi ko je vise u pravu a ko nije,nego da se ostvare ciljevi studenata,da se iz skolovanja bilo po bolonji,NP,SP izvuce korist i za studente a ne samo za upravu fakulteta i njen budzet...zar nista niste naucili za ovo vreme studiranja a to je da su grupni interesi uvek ispred interesa pojedinaca i da se tada postizu najbolji rezultati...samo treba biti jedinstven i samim tim su sanse vece pozz

Objavljeno: 11.10.2008 19:14 - ()


0
0
Prvo nauci da pises,za nepismene nije fakultet(Blonjce,izmislao).Ocigledno ne pratis desavanja u gradu i nema potrebe da ovde neko laze.Jedini koji minira si ti,ocigledno se plasis zdrave konkurencije,ne znam zasto ako si tako siguran u svoje znanje.Za mene si ti jedan obican iskompleksirani debilko koji nema pametnijeg posla.Nema svrhe da gubim vise vreme,u ostalom videcemo za bezuslovni,vreme ce pokazati svoje :)

Objavljeno: 11.10.2008 18:50 - ()


0
0
@ROKI 3 Ej decko, do sada si pomalo izmislao a sada si vec poceo bas da lazes. Narodna skupstina ne razmatra bezuslovni upis vec izmene zakona koje se odnose iskljucivo na sadasnju prvu i drugu godinu tj. na prave Blonjce. Odakle si izvukao taj podatak a je vecina fakulteta usvojila bezuslovni upis, to skoro nijedan fakultet nije usvojio. Neko je gore vec pomenuo da je usvojeno na farmaciji, DIF-u, ETF-u i gradjevinskom. Od toga sam 100% SIGURAN da je za ETF izmisljeno. To tamo nije bilo ni razmatrano niti ce uopste biti reci o tome. Molim te mi navedi tu "vecinu fakulteta" na kojima je odobren bezuslovni upis. Mozda si i u pravu ako je slucajno odobren na Megatrendu ili Singidunumu. :) Decko bolje bi ti bilo da spremas ispit za okt2 ako jos imas sanse da das uslov, a ako ne, nadam se da ces sledece godine biti malo pametniji.

Objavljeno: 11.10.2008 18:37 - ()


0
0
ima dosta kolega zainteresovanih za bezuslovni upis ali svi cekaju da prodje oktobar II

Objavljeno: 11.10.2008 17:54 - ()


0
0
Re:Mozes ti da bulaznis koliko hoces,pitanje bezuslovnog upisa se razmatra na Narodnoj skupstini i vecina fakulteta ga je usvojila.Niko tebi nije kriv sto nisi starija generacija i nisi morao da se prilagodjavas bolonji,nego si od pocetka znao sta te ceka.Sto se tice novog programa to nije bolonja,nego neka vrsta prilagodjavanja posto mi nemamo te poene.Tvoje nezadovolstvo,zavid i pakost ispoljavaj negde drugde,ti si jedna sitnica u svemu ovome,koja ocigledno minira sve ovo iz interesa.Ako ne znas nista pametnije,pusti one koji imaju prava da se bore za svoje ciljeve,a tebi ako se ne svidja idi se zali ministru za prosvetu i obrazovane!

Objavljeno: 11.10.2008 17:09 - ()


0
0
Znaci ipak nema nista od bezuslovne godine, koleginice i kolege nisu ujedinjeni dovoljno, ovi komentari su cisti spam a izgleda da ima i dosta ovih koji samo hoce da miniraju celu stvar. meni se cini da ovde nema vise od 10 ljudi koji su zainteresovani za taj bezuslovni upis tako da je propast...Steta... A mislim da su komentari korisnika za sve totalno debilni i besciljni a ni ne znam sta on trazi u ovoj temi uopste...Sramota...

Objavljeno: 11.10.2008 16:30 - ()


0
0
nista,dodjite svi sutra i delicemo besplatne diplome,da svi budu zadovoljni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a koga mrzi da dodje,organizovace se dostava na kucnu adresu !!!!!!!!!!!!!!!

Objavljeno: 11.10.2008 16:15 - ()


0
0
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

1 + 14

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti