Preporuka studentskog parlamenta

// Категорије: Инфо |
Како Пушкице сазнају, студентски парламент је послао препоруку управи да:
 - студенти друге године могу да упишу трећу са чистом првом и 31. бодом из друге
 - студенти прве године могу да упишу другу годину, у статусу плаћа школарину,  са остварених 36 бодова
 - студенти у ванредном року Октобар 2 имају могућност да уз молбу продекану за наставу полажу и још 1/3 или мањи део испитних обавеза још једног испита.
Како даље сазнајемо из извора блиских ПентаФОН-у, неке од ових препорука су већ незванично прихваћене, али се чека званично усвајање на сутрашњој седници.
Roki sine, pitao si zasto ne postiji ni 1% sanse da se to usvoji? Da si dosao onda kad si kenjao da ces doci onda bi i saznao... Ali evo zasto: - Jedan od razloga je velika prolaznost studenata iz trece u cetvrtu... - Pojeli su veliko g... time sto su odobrili i ove godine kompenzaciju jer su to radili svake prethodne godine a tako bi isto bilo i sa bezulovnim upisom cetvrte. Ako bi odobrili sad onda bi studenti sledecih godina ponovo protestovali trazeci bezuslovni kao sto su trazili i kompenzaciju. Ove godine nije trebala ni kompenzacije da bude ali zeznuli su se i tako je ispalo. - Po prvi put (kako kazu) FON-u ne trebaju pare jer su ih dobili od ministarstva tako da ima nista ne znaci sto ce oni nama uciniti MEDVEDJU uslugu! - A nema ni kapaciteta za slusanje 4. godine Drug mi sad rece da se na Poljoprivrednom samo proculo da ce biti bezuslovnog ali nigde to nije javno objavljeno a to ce tek da se razmatra 29.10. skoro na svim fakultetima. A vi budite dovoljno kolegijalni pa cekajte 5 do 12 tj. pocnite da se dogovarte 28. u 23h da se okupite sutradan ispred faxa u 12h trazeci nekog sa sveskom ili mozda u crvenom duxu... Jedini nacin da to nekako izborimo jeste da se ove puskice oglase vec jednom ali koliko vidim njih boli raKa za sve ovo... Pozz svima

Објављено: 14.10.2008 14:07 - ()


0
0
Upravo. Molim PUSKICE da otvore posebnu temu i da pocnemo sa tim.

Објављено: 14.10.2008 14:02 - ()


0
0
Meni je do prekjuce trebao bezuslovni upis i znam kako je svima vama.Zasto PUSKICE,kao jedan od vida javne podrske studenta(koji nemaju veze sa fakultetom) ne otvore temu bezuslovnog upisa i podrze studente???Zasto svi cute na FON-u,ma nije valjda da se plasite(koga?).Vise mi ide na zivce,da neko govori kako to nije u redu,a masa fakulteta je usvojila ili se jos bori za to!Zato treba svi da se ujedinimo(kojima treba i kojima ne treba,onima kojima ne treba sutra ce mozda trebati,pa ce moci da se pozovu na isto ovo).Vreme je da se izadje na ulice,da se PUSKICE konacno oglase,da se pozovu studenti sa drugih fakulteta i da se pocne borba!!!Zar ima nesto vaznije od medjusobne kolegijalnosti i razumevanja...retko koji rat se dobijao diplomatijom vec konkretnim akcijama(u ovom slucaju ima puno nepravde i treba tome stati na kraj)!!!

Објављено: 14.10.2008 13:47 - ()


0
0
Pisemo!!! Evo link na kojem cemo razmeniti podatke i da se dogovorimo o peticiji: http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=12867&postdays=0&postorder=asc&&start=75

Објављено: 14.10.2008 13:30 - ()


0
0
pa sta da pisemo peticiju vec jednom

Објављено: 14.10.2008 13:18 - ()


0
0
Potpuno se slazem sa tobom, Roki. Sta nam je ciniti?

Објављено: 14.10.2008 12:46 - ()


0
0
Otkad je FON postao gadljiv na pare.Pa on je dobio na popularnosti i prestizu zbog istih ovih studenata,koji iz godine u godinu daju ogromne pare.Pa postavite sebi pitanje,da li je FON bio ovako popularan fakultet pre 20-30 god.Neka mi neko navede razloge,zasto na FON-u ne postoji ni 1% sanse da se odobri bezuslovni upis,ako to moze na drugim fakultetima?Zasto je on drugaciji od drugih fakulteta i razmislite da li je to normalno da svaki fakultet kroji svoju politiku nezavisno od drzavnih organa koji su za to nadlezni.Da li treba ici do incidenata,ta bi ovaj problem poceo da dobiva na vaznosti,mislim da nikom to ne ide u prilog,zato FON treba prvi da bude u redu za bezusloni upis,jer to ide u obostranu korist.U ostalom,jedina olaksica je u tome sto se dobija za pravo slusanje 4.godine i polaganje ispita,a nikome se ne poklanjaju ispiti koji bi bili preneti iz 3.godine.Svako ko je i malo realan,vidi da ovde nema niceg loseg,a kamoli da ce se to odraziti na kasniji kvalite studenata.To bi trebalo da bude neka vrsta podstreha i motivacije,za one studente koji su malo slabije radili-toliko malo im fakultet sigurno duguje!!!

Објављено: 14.10.2008 12:43 - ()


0
0
racunaj da nece biti pre upisa za one iz oktobra 2. E tada ce faks da izbaci spiskove. Preostala mesta i bodovi - rang lista. To ce biti princim svi sa 60 bodova su prosli, sada idu oni sa 59, pa oni sa 58 pa 57... i kad se to popuni onda ide naplata :( `ebi ga

Објављено: 14.10.2008 12:39 - ()


0
0
Ljudi,pa jel zna neko nesto za upis druge?Kad je ,sa koliko se prelazi na budzet, ako se uopste i prelazi...Samo pricate za 3. i 4.,a za nas vas bas briga :(

Објављено: 13.10.2008 20:29 - ()


0
0
Ako nas ima, svi cemo se potpisati vec nekako. Bezuslovan upis 4. !!!!

Објављено: 13.10.2008 19:42 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

9 + 9

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности