Gužva na PJP-u

// Kategorije: Info |
Kako istraga Puškica pokazuje, profesori i asistenti ne poštuju studente, pa čak ne ni njihove osnovne potrebe. Naime usled nekoliko prijava studenata na nedavno održani kolokvijum iz predmeta Programski Jezici, Puškice su pokušale da dobiju informacije šta se to desilo i dobili smo sledeću izjavu jednog od mnogih svedoka ovog događaja:

"Situacija je sledeća: kolokvijum iz programskih jezika kasni. Svi čekaju, nervozni. Jednom kolegi u 003 se slošilo (ajd sad) i hteo je da izađe da pije vode u wc-u. Pita Sandru, asistentkinju ekonomije, (koja nam je bila dežurna) da izadje do wc-a. Ona ga ne pušta. Objašnjava joj da mu je loše i mora do wc-a. Ona ne popušta. On ipak odlazi i vraća se posle 2-3min.
Dolazi Nina sa zadacima. Objašnjavaju joj situaciju, kolokvijum još više kasni... Izlazi Nina (nije podelila zadatke) i šalje Marka. Marko dolazi i počinje da deli papire. Marko insistira da kolega napusti kolokvijum i traži mu ličnu kartu. Kolega daje ličnu kartu. Mislimo da je sada sve u redu i da počinje kolokvijum. Ne, nije. Marko i dalje ne dozvoljava kolegi da radi kolokvijum. Kolega ostaje i buni se, priča sta se desilo, poziva se na studente koji su videli o čemu se radi. Marko ostaje pri svom mišljenju. Kolega se iznervira, uzima ličnu kartu i hoće da izađe, uz to kaže da će da prijavi ovaj slučaj nadležnima. Dok prolazi, Marko mu se ispreči i ne pušta ga da prođe. Nisam čuo šta su pričali, bio sam podalje. Kolega posle pola minuta zaobilazi Marka i izlazi. Kolokvijum počinje."

Jasno je da su asistenti samo pratili protokol, ne dozvolivši kolegi da izlazi van učionice, ali zadaci još nisu bili podeljeni, pa zaista ne vidimo ni jedan racionalni razlog zašto kolega nije bio pušten u wc, čak i kad je naglasio da se ne oseća dobro.
Takođe "kolega" Marko Petrović, inače glavni asistent na predmetu Programski Jezici, je uskratio pravo slobode kretanja dotičnog kolege koje mu se garantuje Ustavom Republike Srbije, član 39, nakon što se kolega izjasnio da želi da ovaj slučaj prijavi nadležnima.
Vidno je da je i kolega koji je bio pogođen ovim činom prekršio pravila polaganja ispita i da su asistenti imali svo pravo da ga isključe iz polaganja kolokvijuma, ali ne možemo, a da se ne zapitamo, da li je to zaista bio jedini način da se postupi u ovakvoj situaciji!?!
hhhhaaa ja bezim kao picka...hhhaaa! ma imam pametnija posla nego da citam i zborim prazne price sa osobom koja ima ocigledno IQ 20 i toliko nakupljenih komplexa tokom vremena da nemam reci!!! Ako te je ujak "pipao " kad si bio mali idi obrati se psihijatru i nemoj kenjati ovde!! Eee da i to da sam kratak, tvoja keva se nije zalila jer mi je 25 cm(kad ga presecem na pola:)). P.S pozdravi kevu :P

Objavljeno: 30.06.2008 08:11 - ()


0
0
brate ja umem da kenjam...al ste me preshli u svakom smisli! Prvo BUDALO jedna ISKOMPLEXIRANA sve to sto si pisao i mene prozivao je samo mirror tvoje licnosti sa kojom sam ne mozes da se pomiris! Sigurno ti nijedna riba u zivotu nije dala pa toliko kenjas!!! Niko te nista od toga nije pitao a to sto TI mislis da si ispao pametan tako sto si shatro procitao neki GEJ casopis i sada prosipas pamet...ono...duvaj ga!!! Ako ti se ne svidja olizes mi vicgla jer ja sam brate car a ti si brate picka!!!

Objavljeno: 30.06.2008 08:07 - ()


0
0
Pa vi koji se najvise trtite sa patrotizmom i cirilicom ste najvise i ukaljali ti rec koja ima pozitivne konotacije, kako rece kolega gore. Da je srecom bilo manje takvih kao vi koji misle da su bogom dani time sto kazu da su pravoslavci, da pisu cirilicom i da si gistro patriote ta rec bi ovde i dalje bila shvacena kao svugde u svetu a to je da se ponosis time sto si odavde. Ja sam rodjen u Beogradu, cela familija mi je odavde i vise sam Srbin nego 50% ljudi koji setaju Beogradom, pa se ne trtim sa time na svakom cosku. Ono sto osecas i radis se jedino racuna, a to sta pricas i cime se hvalis to pusti za one koji ce da ti poveruju.

Objavljeno: 23.06.2008 17:25 - ()


0
0
veljo brate ,ko su bre ova dvojica što drobe na petnaest strana? alo bre ljudi pa nemamo mi vremena da čitamo vaše gluposti, molim samo kratko i jasno,hvala. i da ste vi neke patriote kao što pričate malo više bi koristili ovo naše lepo pismo ĆIRILICU bre

Objavljeno: 22.06.2008 02:00 - ()


0
0
U potpunosti se slazemo, ali sad pricu spustamo na nivo obicnih ljudi, i naravno da su oni osetili najvise posledica, pazi mislim da je bespotrebno a i glupo pricati sta bi bilo da je bilo, u smislu da nije bilo rata i svega ostalo...ali cinjenica je da su nacini na koji su se resavali problemi gledajuci sa stanovista posledica bili pogresni, i da ljudi koji su sebe nazivali velikim Srbima i junacima, sve svaljivali na pleca naroda dok bi oni uzivali u svim povlasticama koje su im donosile funkcije na kojima su sedeli. Sve cinjenice koje iznosis stoje, al je jedina stvar u tome sto nam za to nije niko drugi kriv, do mi sami. Ja samo mislim da na osnovu gresaka koje smo napravili do sada, smo morali da iz istih izvucemo pouke. I da priznamo da gresimo, jer je cinjenica da smo izgubili i da je narod od svih najvise stradao. A sto se tice ekonomskih interesa, pa nisam siguran da je Srbija veliki magnat, bar ne danas, mozda je bila nekada ali tada je postojala Jugoslavija. I samo dodatak ovo se odnosi na Veljo to da si kratak znamo, da si jasan verovatno sebi samo, a da kad se povede ozbiljna polemika bezis ko poslednja p...a to su shvatili svi...

Objavljeno: 21.06.2008 23:10 - ()


0
0
Ne bojim se ja da udjem u raspravu sa tobom, slazem se da nepostoji teorija zavere, ali postoje ekonomski interesi. Kada bi poceo da analiziram kada je pocelo da nam se desava ovo i zasto mnogo bi mi dugo trebalo.... ali ukratko. Za vreme bivse Jugoslavije nikome nije odgovaral jedna jaka zemlja sa 5 vojnom silom u svetu i to jos komunisticka i tu je sve pocelo.... sto se tice novije istorije. Plan razbijanja Jugoslavije je osmisljavan mnogo duze nego sto mozes i da zamislis. Velikosrpstva nikada i nije bilo to je proizvod zapadnih medija i NDH. Srbi su se borili da ostanu na svojoj zemlji a ako ti to shvatas kao nesto lose to je tvoj problem. Malo cu promeniti svoje misljenje sa pocetka da teorija zavere ne postoji, nazovi to kako hoces teorija zavere ili drugacije nije bitno.Ono sto je bitno je da postoji Katolicka crkva i Vatikan, koji su uspeli zajeno kroz decenije da prevode u katolicku veru mnoge Srbe. Ali to nije sve, kada je vec veliki deo srba u Hrvatskoj bio primoran da predje u katolicizam, sledeca faza je bila IZJEDNACENA JE VERA SA NACIJOM. Tako su nestali Srbi Katolici, ogroman broj i postali su Hrvati. Slicno se desavalo i u Bosni, veliki broj Srba muslimana ( poturcenih za vreme Turaka) postali su Bosnjaci. Teorija zavere ili ne, nazovite je kako hocete, od najbrojnijeg naroda u srednjem veku, postali smo jedan od najstarijih u svetu. Da istina je bili smo jedan od najbrojnijih naroda u Evropi, Engleza je bilo isto koliko i nas, a sad ih ima oko 10 puta vise. I samo cu pomenuti jos da smo jucerasnji dan izbeglica docekali sa 500.000 proteranih sa svojih vekovnih ognjista. Da li je i to Velikosrpstvo? Verujem da bi ti i mnogi drugi slicnog misljenja napustili svoje ognjiste, ali postoji velike deo naroda koji se borio za svoj dom, svoju zemlju i to sa pravom!

Objavljeno: 21.06.2008 18:56 - ()


0
0
hihihi....al si mi smislio! stvarno si cool!...ne jedi govna...nemam vremena da pisem sastave kao ti!!! zato cu biti kratak i jasan...DUVAJ GA :yo: :hvala:

Objavljeno: 21.06.2008 17:50 - ()


0
0
Svidja mi se onaj deo gde ti ne stajes ni na ciju stranu ali ajde. Procitaj lepo sta sam napisao u komentaru, znaci ja nemam problem sto je neko nacionalista, ali se samo bojim da se to priblizava sovinizmu, a l dobro, shvatices mozda sta sam hteo da kazem. Odgovoricu ti jos na poslednji pasus, ne postoje neprijatelji Srba i ne postoji zavera da se srpski narod izbrise sa ove planete, postoje samo posledice velikih Srba koji su kroz svoje licne interese sprovodili svoj patriotizam i nacionalizam, i doveli ceo narod na ivicu egzistencije. Niko drugi nije kriv za nase greske do mi sami. Ali valjda je uvek lakse upreti prstom u nekoga nego prihvatiti i snositi posledice i odgovornost. I da poslednja stvar ne vidim razlog za recenicom tipa: Pa se nadju onda jos neki takozvani intelektualci da drze ovde nekom predavanja. Ja sam samo izneo svoje misljenje ti mozes sa time da budes saglasan s tim, a i ne moras, to je tvoj izbor, ali racunam da mozemo da razgovaramo bez utiska da neko nekom drzi predavanja, vec kao razmena misljenja i stavova. Osim ako se ne bojis da argumentovanim razgovorom s moje strane mogu da ugrozim tvoje isprazne stavove, sa izjavama ko sa naslovnih strana odredjenih novina?

Objavljeno: 21.06.2008 15:29 - ()


0
0
Ne bi da stajem ninaciju stranu ovde ali ne mogu da razumem zasto neki ljudi reci patriota, nacionalista, rodoljub.... smatraju pogrdnim. Bolje nemojte da koristite te reci nego da ih blatite. Da su vas ocevi i malo vaspitavali u duhu kako su to radili nasi predci i kad bi i malo citali nasu lepu istoriju znali bi sta one znace, ane bi ih ovako ironicno koristili. Pokusajte ljudi malo da koristite svoju glavu, sto je inace odlika ovog naroda, a ne kao veliki deo zapadnog sveta da gutate sve sto vam se servira. Svugde se u svetu rec patriota koristi sa ponosom i dostojanstvom i ima veoma jako znacenje. Jedino u zemlji cuda Srbiji, zdnjih nekoliko godina odredjeni pojedinci, marginalne stranke kao LDP, hteli vi to ili ne ali cinjenica je palcene televizije B92 ( i to sagradjena na nelegalan nacin i od kradenih para) , Natasa Kandic, Vuco....i mnogi drugi blate ovu rec. Pa se nadju onda jos neki takozvani intelektualci da drze ovde nekom predavanja. Najveci uspeh neprijatelja Srba jeste sto su uspeli da nas ubede da smo mi kolektivno kriv narod i da ubiju u nama ono sto nas je krasilo kroz istoriju i odrzalo nas kroz vekove, ponos, cojstvo, junastvo, PATRIOTIZAM.

Objavljeno: 21.06.2008 05:07 - ()


0
0
Drago mi je Veljo da imas recnik pravog buduceg akademskog gradjanina... Prvo politika je svuda oko nas jer je gomila takvih koji sve vide tako sto misle da su im krivi drugi pa ajde mi cemo kao politicari da se psujemo i vredjamo... Drugo politiku si jedini ti pomenuo od svih ljudi koji su ovde ostavljali komentar povodom situacije na odredjenom ispiti... Trece ti argumenti tipa pucacemo u kolena i ostalo ostavi za svoje politicare i politikante (nisam siguran da znas sta znaci ovo politikanti al recnik u sake pa trazi)... Cetvrto ta kaubojstina od ponasanja ja cu da radim sta hocu jer toboze nece meni niko nista da brani, je tvoja licna stvar al onda se i za takve stvari snosi odgovornost.... Peto (u mnogo je ovo brojeva za tebe) ako si vec krenuo da pricas o politici i ovi su ovakvi ovi onakvi daj argumente za to sto govoris cinjenice, a ne da na "resavski" nacin iznosis nesto sto si cuo na tv-u ili procitao u novinama... Sesto znas kako se kaze ako nisi deo resenja onda si sigurno deo problema, a niko ovde od nas nije video ni jedan konstruktivan predlog po pitanju bilo cega... I mislim da zaista nema potrebe da ostavljas poruke takvog sadrzaja jer i za to postoje site-ovi namenjeni za patriote i nacionaliste, a ovo je ipak samo studentski site... Pozdrav VELJO

Objavljeno: 21.06.2008 00:22 - ()


0
0
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

13 + 19

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti