Gužva na PJP-u

// Категорије: Инфо |
Како истрага Пушкица показује, професори и асистенти не поштују студенте, па чак не ни њихове основне потребе. Наиме услед неколико пријава студената на недавно одржани колоквијум из предмета Програмски Језици, Пушкице су покушале да добију информације шта се то десило и добили смо следећу изјаву једног од многих сведока овог догађаја:

"Ситуација је следећа: колоквијум из програмских језика касни. Сви чекају, нервозни. Једном колеги у 003 се слошило (ајд сад) и хтео је да изађе да пије воде у wc-у. Пита Сандру, асистенткињу економије, (која нам је била дежурна) да изадје до wc-а. Она га не пушта. Објашњава јој да му је лоше и мора до wц-а. Она не попушта. Он ипак одлази и враћа се после 2-3мин.
Долази Нина са задацима. Објашњавају јој ситуацију, колоквијум још више касни... Излази Нина (није поделила задатке) и шаље Марка. Марко долази и почиње да дели папире. Марко инсистира да колега напусти колоквијум и тражи му личну карту. Колега даје личну карту. Мислимо да је сада све у реду и да почиње колоквијум. Не, није. Марко и даље не дозвољава колеги да ради колоквијум. Колега остаје и буни се, прича ста се десило, позива се на студенте који су видели о чему се ради. Марко остаје при свом мишљењу. Колега се изнервира, узима личну карту и хоће да изађе, уз то каже да ће да пријави овај случај надлежнима. Док пролази, Марко му се испречи и не пушта га да прође. Нисам чуо шта су причали, био сам подаље. Колега после пола минута заобилази Марка и излази. Колоквијум почиње."

Јасно је да су асистенти само пратили протокол, не дозволивши колеги да излази ван учионице, али задаци још нису били подељени, па заиста не видимо ни један рационални разлог зашто колега није био пуштен у wc, чак и кад је нагласио да се не осећа добро.
Такође "колега" Марко Петровић, иначе главни асистент на предмету Програмски Језици, је ускратио право слободе кретања дотичног колеге које му се гарантује Уставом Републике Србије, члан 39, након што се колега изјаснио да жели да овај случај пријави надлежнима.
Видно је да је и колега који је био погођен овим чином прекршио правила полагања испита и да су асистенти имали сво право да га искључе из полагања колоквијума, али не можемо, а да се не запитамо, да ли је то заиста био једини начин да се поступи у оваквој ситуацији!?!
To sto su ljudi ucili kodove napamet, to je njihova stvar i njihova velika greska! A da je bilo ko seo, i sam napisao neki program u zivotu, taj bi savrseno dobro naucio "krucijalne" stvari u vezi programiranja jos davno!

Објављено: 19.06.2008 12:06 - ()


0
0
ovaj pacov-rata..what ever.. je ocigledno za LDP cim nesto toliko gej moze da napise! Mi jesmo patriJote a ti sto si nepismen idi se ponovo uclani u LDP jer primaju homoseksualce!! :yo: :zbun: :aaa:

Објављено: 18.06.2008 21:27 - ()


0
0
.................................................................................. evo jedna crtica za naseg kjolegu iz ldp-a

Објављено: 18.06.2008 05:27 - ()


0
0
Ljudi, kako niko nije primetio da Marko i Nina pokusavaju da nam objasne krucijalne stvari u vezi programiranja... Ako se setite Devedzica i njovog nacina rada bice vam sve jasno... Alo bre ljudi su ucili kodove napamet!! A sto se tice Markovog nacina rada- Bila sam svedok njeovih prozivki kao glupi smo i slicno.. ali sve je to imalo svrhu da nas natera na rad! Izbaceni kolega je bio bezobrazan i da nije pokazao nevaspitanje ja bih se odrekla rada kolokvijuma u inat Sandri, koja nije pokazala ni trunku razumevanja! Moramo postovati starija ali i boriti se za svoja prava, kulturno a ne divljacki!

Објављено: 17.06.2008 20:06 - ()


0
0
a ja sam cuo da je svitlica u LDP-u i da ce sve ovo da prijavi Cedic, pa ce tako ovaj slucaj da digne na visi nivo tj u skupstinu i onda ce Krkobradic da nadje resenje za sve hehe

Објављено: 17.06.2008 00:51 - ()


0
0
uuu sa ovim kolegom se ne treba saliti ,vidim ima opasna "ledja". ovaj veljoo mora da je neki puno opasan tip a i pistolj ima

Објављено: 17.06.2008 00:47 - ()


0
0
SMESNI STE....kakve veze ima LDP sa ovim sto je realno problem na fax-u.... to sto ste vi patriJote nikog ovde ne treba da interesuje

Објављено: 16.06.2008 22:42 - ()


0
0
Citam sad ovo i nisam hteo da komentarisem al pomenu kolega :bljak: LDP :bljak: , digla mi se kosa na glavi od ta 3 slova, pa pored toga sto cu da iskoristim priliku da naplujem ovu.....nazovi stranku, zeleo bih da dam i podrsku nasem kolegi!

Објављено: 16.06.2008 20:44 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

1 + 11

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности