Gužva na PJP-u

// Категорије: Инфо |
Како истрага Пушкица показује, професори и асистенти не поштују студенте, па чак не ни њихове основне потребе. Наиме услед неколико пријава студената на недавно одржани колоквијум из предмета Програмски Језици, Пушкице су покушале да добију информације шта се то десило и добили смо следећу изјаву једног од многих сведока овог догађаја:

"Ситуација је следећа: колоквијум из програмских језика касни. Сви чекају, нервозни. Једном колеги у 003 се слошило (ајд сад) и хтео је да изађе да пије воде у wc-у. Пита Сандру, асистенткињу економије, (која нам је била дежурна) да изадје до wc-а. Она га не пушта. Објашњава јој да му је лоше и мора до wц-а. Она не попушта. Он ипак одлази и враћа се после 2-3мин.
Долази Нина са задацима. Објашњавају јој ситуацију, колоквијум још више касни... Излази Нина (није поделила задатке) и шаље Марка. Марко долази и почиње да дели папире. Марко инсистира да колега напусти колоквијум и тражи му личну карту. Колега даје личну карту. Мислимо да је сада све у реду и да почиње колоквијум. Не, није. Марко и даље не дозвољава колеги да ради колоквијум. Колега остаје и буни се, прича ста се десило, позива се на студенте који су видели о чему се ради. Марко остаје при свом мишљењу. Колега се изнервира, узима личну карту и хоће да изађе, уз то каже да ће да пријави овај случај надлежнима. Док пролази, Марко му се испречи и не пушта га да прође. Нисам чуо шта су причали, био сам подаље. Колега после пола минута заобилази Марка и излази. Колоквијум почиње."

Јасно је да су асистенти само пратили протокол, не дозволивши колеги да излази ван учионице, али задаци још нису били подељени, па заиста не видимо ни један рационални разлог зашто колега није био пуштен у wc, чак и кад је нагласио да се не осећа добро.
Такође "колега" Марко Петровић, иначе главни асистент на предмету Програмски Језици, је ускратио право слободе кретања дотичног колеге које му се гарантује Уставом Републике Србије, члан 39, након што се колега изјаснио да жели да овај случај пријави надлежнима.
Видно је да је и колега који је био погођен овим чином прекршио правила полагања испита и да су асистенти имали сво право да га искључе из полагања колоквијума, али не можемо, а да се не запитамо, да ли је то заиста био једини начин да се поступи у оваквој ситуацији!?!
ja sam cuo da je taj svitlica u nekom debatnom klubu i da mu ceca sredjuje sve ipsite

Објављено: 12.06.2008 19:01 - ()


0
0
a crni jes ti neki nezdrav covek samo na debatu mislis! sacekaj jos malo da prodje ovaj rok pa cemo da debatujemo do septembra a i ako sad da debatujemo kad nam je svitlica indisponiran hehe

Објављено: 12.06.2008 19:00 - ()


0
0
ma vazi

Објављено: 12.06.2008 15:55 - ()


0
0
najzad da je neko stao i uz nas.bravo kolega @Branko_M! ovaj pera je gori lozac od nas

Објављено: 12.06.2008 15:17 - ()


0
0
Pero, ne bi skodilo ni da se ti potpises punim imenom i prezimenom, kada vec prozivash kolege...

Објављено: 12.06.2008 11:33 - ()


0
0
to sa bubicom je zajebancija...

Објављено: 12.06.2008 03:36 - ()


0
0
Ja sam ukrao mis na vezbama i to bas kad je doticni Marko drzao. Ali ga nisam prodao kao ove kolege sto su uvaljali laptop, nego sam ga zadrzao...

Објављено: 12.06.2008 02:20 - ()


0
0
vidim da je ovog peru istina koju je tek sad saznao o svom "postenom" drugu svitlici jako pogodila ,a sta ce te istina zna da boli. [color=blue]i mene je marko izbacio sa tog kolokvijuma iako jos nije bio ni poceo pa nisam digao toliku frku oko toga,samo da znate!!!![/color] a laptop nije ukraden nego je pozajmljen i nismo stigli jos da ga vrnemo heheh i ne na StudyCase Show-u nego na Menadzerijadi

Објављено: 12.06.2008 00:51 - ()


0
0
Mislim da je posredi stara ona, "Zavadi pa vladaj".

Објављено: 12.06.2008 00:40 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

11 + 3

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности