Gužva na PJP-u

// Категорије: Инфо |
Како истрага Пушкица показује, професори и асистенти не поштују студенте, па чак не ни њихове основне потребе. Наиме услед неколико пријава студената на недавно одржани колоквијум из предмета Програмски Језици, Пушкице су покушале да добију информације шта се то десило и добили смо следећу изјаву једног од многих сведока овог догађаја:

"Ситуација је следећа: колоквијум из програмских језика касни. Сви чекају, нервозни. Једном колеги у 003 се слошило (ајд сад) и хтео је да изађе да пије воде у wc-у. Пита Сандру, асистенткињу економије, (која нам је била дежурна) да изадје до wc-а. Она га не пушта. Објашњава јој да му је лоше и мора до wц-а. Она не попушта. Он ипак одлази и враћа се после 2-3мин.
Долази Нина са задацима. Објашњавају јој ситуацију, колоквијум још више касни... Излази Нина (није поделила задатке) и шаље Марка. Марко долази и почиње да дели папире. Марко инсистира да колега напусти колоквијум и тражи му личну карту. Колега даје личну карту. Мислимо да је сада све у реду и да почиње колоквијум. Не, није. Марко и даље не дозвољава колеги да ради колоквијум. Колега остаје и буни се, прича ста се десило, позива се на студенте који су видели о чему се ради. Марко остаје при свом мишљењу. Колега се изнервира, узима личну карту и хоће да изађе, уз то каже да ће да пријави овај случај надлежнима. Док пролази, Марко му се испречи и не пушта га да прође. Нисам чуо шта су причали, био сам подаље. Колега после пола минута заобилази Марка и излази. Колоквијум почиње."

Јасно је да су асистенти само пратили протокол, не дозволивши колеги да излази ван учионице, али задаци још нису били подељени, па заиста не видимо ни један рационални разлог зашто колега није био пуштен у wc, чак и кад је нагласио да се не осећа добро.
Такође "колега" Марко Петровић, иначе главни асистент на предмету Програмски Језици, је ускратио право слободе кретања дотичног колеге које му се гарантује Уставом Републике Србије, члан 39, након што се колега изјаснио да жели да овај случај пријави надлежнима.
Видно је да је и колега који је био погођен овим чином прекршио правила полагања испита и да су асистенти имали сво право да га искључе из полагања колоквијума, али не можемо, а да се не запитамо, да ли је то заиста био једини начин да се поступи у оваквој ситуацији!?!
Ne.. nije ovde sandra u pitanju. Ona moze da ne dozvoli studentu da izadje napolje ukoliko zeli da se vrati i radi test. Cak ni kasnjenje (koje je iritirajuce za studente) nije toliko strasno, vec marko koji je prvo trazio od decka da napusti ucionicu, a kad je ovaj pripretio da ce da prijavi ceo slucaj, onda je on "hteo da poprica". Da sam ja na mestu tog studenta, zalio bih se i prodekanu za nastavu i dekanici i poslao bih puskicama svoje vidjenje stvari

Објављено: 11.06.2008 06:23 - ()


0
0
E da, Sandra vrlo često zna da ide na živce sa njenom usiljenom disciplinom.

Објављено: 11.06.2008 05:51 - ()


0
0
Samo da poručim ovim DEBILIMA što govore da su puskice smešne i porede ih sa Kurirom i Skandalom: ako mislite da ovako nešto nije vredno pomena onda sa vama nešto ozbiljno nije u redu! Bilo je gomila situacija ovog tipa i sve što su kolege akteri tih događaja mogli da urade je da se pomire sa tim i možda ispričaju nekolicini ljudi. Sada kad se KONAČNO tome posvećuje pažnja vi bistrine ste se našli da to ismevate. Što se tiće Marka, reći ću da je u najmanju ruku VRLO NEKOREKTAN prema studentima.

Објављено: 11.06.2008 05:49 - ()


0
0
Moja iskustva... Za asistenkinju ekonomije znam da zna da bude bandoglava ali nije imala osnova bas toliko (da se ne izrazavam).. A ovaj Petrovic, bio na njegovim vezbama i mogu vam reci da je to toliko antipatican lik, i da se prema studentima ponasa kao prema stoki, da citajte STOKA, pogotovo na samom pocetku kada mu na vezbama jos i neko dolazi! Verovatno mu je vrucina u onoj majci pa mora da desetkuje studente kako mu ne bi ukrali klimatizovani kiseonik u ucionici... Za njega je resenje da pod stare dane pita nekog od ukucana kako treba da se ponasa sa ljudima i da nije bogom dan da bude na fakultetu... Dzabe i znanje (ako ga poseduje??) ako nezna da postupa sa ljudima... Neka se bolje zavuce u neku firmu i neka radi kao programer ili sta vec nego da truje ljude oko sebe!!!! :udri: Jad, beda, cemer, a ponajvise sramota i za njega i za fakultet!... :((

Објављено: 11.06.2008 05:12 - ()


0
0
Nisu mi jasne ove slihtare... Ja sam uz kolegu, UVEK uz kolegu :cool:

Објављено: 11.06.2008 04:36 - ()


0
0
Ma da ga nabijemo na kolac.

Објављено: 11.06.2008 04:25 - ()


0
0
kao prvo, zalim da naglasim da je ovo velika sramota. Asistent treba da bude primer studentina kako da se ponasaju, a ne da fizicki zadrzava studenta da napusti ucionicu... ovakva bahatost i bezobrazluk asistenta definitivno mora da se sankcionise !!!!!! ionako taj doticni ,nazovimo ga, asistent se bahato ponasa prema svim studentima.. da ne naglasavam da veliki broj studenata nije pratio vezbe kod njega upravo zbog toga !!!! dajem podrsku kolegi i apelujem da mu se dozvoli da radi kolokvijum u nekom drugom terminu ..... a ti PETROVICU pazi malo na ponasanje !!!!!!!!!!!!

Објављено: 11.06.2008 01:23 - ()


0
0
Sramno je to ponasanje za jednog asistenta!

Објављено: 11.06.2008 01:20 - ()


0
0
Puskice.org - Pukli ste, Smesni ste.

Објављено: 11.06.2008 00:57 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

2 + 9

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности