Gužva na PJP-u

// Категорије: Инфо |
Како истрага Пушкица показује, професори и асистенти не поштују студенте, па чак не ни њихове основне потребе. Наиме услед неколико пријава студената на недавно одржани колоквијум из предмета Програмски Језици, Пушкице су покушале да добију информације шта се то десило и добили смо следећу изјаву једног од многих сведока овог догађаја:

"Ситуација је следећа: колоквијум из програмских језика касни. Сви чекају, нервозни. Једном колеги у 003 се слошило (ајд сад) и хтео је да изађе да пије воде у wc-у. Пита Сандру, асистенткињу економије, (која нам је била дежурна) да изадје до wc-а. Она га не пушта. Објашњава јој да му је лоше и мора до wц-а. Она не попушта. Он ипак одлази и враћа се после 2-3мин.
Долази Нина са задацима. Објашњавају јој ситуацију, колоквијум још више касни... Излази Нина (није поделила задатке) и шаље Марка. Марко долази и почиње да дели папире. Марко инсистира да колега напусти колоквијум и тражи му личну карту. Колега даје личну карту. Мислимо да је сада све у реду и да почиње колоквијум. Не, није. Марко и даље не дозвољава колеги да ради колоквијум. Колега остаје и буни се, прича ста се десило, позива се на студенте који су видели о чему се ради. Марко остаје при свом мишљењу. Колега се изнервира, узима личну карту и хоће да изађе, уз то каже да ће да пријави овај случај надлежнима. Док пролази, Марко му се испречи и не пушта га да прође. Нисам чуо шта су причали, био сам подаље. Колега после пола минута заобилази Марка и излази. Колоквијум почиње."

Јасно је да су асистенти само пратили протокол, не дозволивши колеги да излази ван учионице, али задаци још нису били подељени, па заиста не видимо ни један рационални разлог зашто колега није био пуштен у wc, чак и кад је нагласио да се не осећа добро.
Такође "колега" Марко Петровић, иначе главни асистент на предмету Програмски Језици, је ускратио право слободе кретања дотичног колеге које му се гарантује Уставом Републике Србије, члан 39, након што се колега изјаснио да жели да овај случај пријави надлежнима.
Видно је да је и колега који је био погођен овим чином прекршио правила полагања испита и да су асистенти имали сво право да га искључе из полагања колоквијума, али не можемо, а да се не запитамо, да ли је то заиста био једини начин да се поступи у оваквој ситуацији!?!
A i, koja bi budala nosila bubicu na kolokvijum iz programskih jezika?

Објављено: 11.06.2008 19:00 - ()


0
0
ma vazi... sad je nosio bubicu! pa i da jeste, marko ga zbog toga sigurno nije sprecavao da izadje. A koja bi budala sela da radi kolokvijum pa tek onda otisla da stavi bubicu i to jos posle pola sata KASNJENJA kolokvijuma

Објављено: 11.06.2008 18:12 - ()


0
0
i MArko se javio...

Објављено: 11.06.2008 16:35 - ()


0
0
ljubi!! ja poznajem tog kolegu Aleksandra sto ga je Marko izbacio, i on mi je sam priznao posle tog kolokvijuma da mu NIJE bilo lose nego da je morao da namesti bubicu koju je nosio pa je zato izaso,pritom mi ju je licno pokazao!!! ako on ovo cita nek se slobodno oglasi! a sto se Marka tice on je meni car i ja sam samo kod njega isao na vezbe a i na predavanja kad je on drzao

Објављено: 11.06.2008 16:24 - ()


0
0
Da li ce uprava sada da reaguje kao i kada su klik klaka suspendvali na 30 dana zato st nije dao Veri Vujcic da izadje iz offica... Ili to na fakultetu prof. predstavljaju bele medvede a studenti jok...

Објављено: 11.06.2008 16:20 - ()


0
0
da, u ovakvim situacijama treba uz stepenice, marticu i nevenki ODMAH kuc kuc, na licu mesta.

Објављено: 11.06.2008 15:54 - ()


0
0
mislim da je kolega trebao da prijavi asistenta i to istog trenutka....ne mozemo ih pustati da se ponasaju tako bahato i neodgovorno...moramo da reagujemo......osim toga ovo sigurno nije usamljen slucaj

Објављено: 11.06.2008 15:24 - ()


0
0
Ma taj Marko je vec godinama isfrustriran, pa svoje frustracije leci na studentima... samo kad sam njega skinuo sa vrata sve ostalo cu lako...

Објављено: 11.06.2008 14:35 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

13 + 19

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности