Gužva na PJP-u

// Категорије: Инфо |
Како истрага Пушкица показује, професори и асистенти не поштују студенте, па чак не ни њихове основне потребе. Наиме услед неколико пријава студената на недавно одржани колоквијум из предмета Програмски Језици, Пушкице су покушале да добију информације шта се то десило и добили смо следећу изјаву једног од многих сведока овог догађаја:

"Ситуација је следећа: колоквијум из програмских језика касни. Сви чекају, нервозни. Једном колеги у 003 се слошило (ајд сад) и хтео је да изађе да пије воде у wc-у. Пита Сандру, асистенткињу економије, (која нам је била дежурна) да изадје до wc-а. Она га не пушта. Објашњава јој да му је лоше и мора до wц-а. Она не попушта. Он ипак одлази и враћа се после 2-3мин.
Долази Нина са задацима. Објашњавају јој ситуацију, колоквијум још више касни... Излази Нина (није поделила задатке) и шаље Марка. Марко долази и почиње да дели папире. Марко инсистира да колега напусти колоквијум и тражи му личну карту. Колега даје личну карту. Мислимо да је сада све у реду и да почиње колоквијум. Не, није. Марко и даље не дозвољава колеги да ради колоквијум. Колега остаје и буни се, прича ста се десило, позива се на студенте који су видели о чему се ради. Марко остаје при свом мишљењу. Колега се изнервира, узима личну карту и хоће да изађе, уз то каже да ће да пријави овај случај надлежнима. Док пролази, Марко му се испречи и не пушта га да прође. Нисам чуо шта су причали, био сам подаље. Колега после пола минута заобилази Марка и излази. Колоквијум почиње."

Јасно је да су асистенти само пратили протокол, не дозволивши колеги да излази ван учионице, али задаци још нису били подељени, па заиста не видимо ни један рационални разлог зашто колега није био пуштен у wc, чак и кад је нагласио да се не осећа добро.
Такође "колега" Марко Петровић, иначе главни асистент на предмету Програмски Језици, је ускратио право слободе кретања дотичног колеге које му се гарантује Уставом Републике Србије, члан 39, након што се колега изјаснио да жели да овај случај пријави надлежнима.
Видно је да је и колега који је био погођен овим чином прекршио правила полагања испита и да су асистенти имали сво право да га искључе из полагања колоквијума, али не можемо, а да се не запитамо, да ли је то заиста био једини начин да се поступи у оваквој ситуацији!?!
Sramota. Covek je izbacen bez razloga, a da kolokvijum jos nije ni poceo. Bio sam taj dan u 003 i nisam mogao da verujem sta se dogodilo. Podrska za kolegu...

Објављено: 11.06.2008 00:47 - ()


0
0
e da je ispred mene stao, video bi sta bi bilo

Објављено: 11.06.2008 00:43 - ()


0
0
mislim da je bolje pitanje [b]KO TO NE SANKCIONISE[/b]!?!?!?!?!?!?!

Објављено: 10.06.2008 21:08 - ()


0
0
[b]Ma ovaj asistent se stalno ponasa tako bahato, nije to nikakva novost, samo se pitam ko mu to dozvoljava!!!![/b]

Објављено: 10.06.2008 20:42 - ()


0
0
ma na ovom faksu ce uvek imati debila kojima ce smetati svaka zhiva vest na pushkicama. ovo se odnosi na "ivivi" i na "zuta stampa". a da je marko kreten, to potpisujem, jer se lose ophodi prema studentima vec generacijama!!!

Објављено: 10.06.2008 20:27 - ()


0
0
nemojte pricati gluposti jer niste bili tamo i niste videli atmosferu u kojoj se sve ovo desilo!!! marko se stvarno lose poneo! ne sada vec i nekoliko puta u toku semestra prema studentima, a koliko sam cuo od starijih kolega, nije mu to bio prvi put!!! to treba nekako kazniti ili ne dozovliti coveku vise da se bavi time cime se bavi... ima boljih ljudi! kao sto rece 123: Strahinju za profesora!!!

Објављено: 10.06.2008 20:21 - ()


0
0
Nazalost, sve je istina i svi smo to videli sto smo polagali taj kolokvijum...

Објављено: 10.06.2008 19:47 - ()


0
0
Marko je najveci debil od svih debila na tom predmetu. Cela katedra treba da se promeni. Riba smrdi od glave. znaci i profesorka i marko i nina. Strahinju za profesora! :yo:

Објављено: 10.06.2008 19:30 - ()


0
0
Kurir, Press, Skandal... Steta, ovo je nekad bio studentski portal...

Објављено: 10.06.2008 19:19 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

20 + 15

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности