Gužva na PJP-u

// Категорије: Инфо |
Како истрага Пушкица показује, професори и асистенти не поштују студенте, па чак не ни њихове основне потребе. Наиме услед неколико пријава студената на недавно одржани колоквијум из предмета Програмски Језици, Пушкице су покушале да добију информације шта се то десило и добили смо следећу изјаву једног од многих сведока овог догађаја:

"Ситуација је следећа: колоквијум из програмских језика касни. Сви чекају, нервозни. Једном колеги у 003 се слошило (ајд сад) и хтео је да изађе да пије воде у wc-у. Пита Сандру, асистенткињу економије, (која нам је била дежурна) да изадје до wc-а. Она га не пушта. Објашњава јој да му је лоше и мора до wц-а. Она не попушта. Он ипак одлази и враћа се после 2-3мин.
Долази Нина са задацима. Објашњавају јој ситуацију, колоквијум још више касни... Излази Нина (није поделила задатке) и шаље Марка. Марко долази и почиње да дели папире. Марко инсистира да колега напусти колоквијум и тражи му личну карту. Колега даје личну карту. Мислимо да је сада све у реду и да почиње колоквијум. Не, није. Марко и даље не дозвољава колеги да ради колоквијум. Колега остаје и буни се, прича ста се десило, позива се на студенте који су видели о чему се ради. Марко остаје при свом мишљењу. Колега се изнервира, узима личну карту и хоће да изађе, уз то каже да ће да пријави овај случај надлежнима. Док пролази, Марко му се испречи и не пушта га да прође. Нисам чуо шта су причали, био сам подаље. Колега после пола минута заобилази Марка и излази. Колоквијум почиње."

Јасно је да су асистенти само пратили протокол, не дозволивши колеги да излази ван учионице, али задаци још нису били подељени, па заиста не видимо ни један рационални разлог зашто колега није био пуштен у wc, чак и кад је нагласио да се не осећа добро.
Такође "колега" Марко Петровић, иначе главни асистент на предмету Програмски Језици, је ускратио право слободе кретања дотичног колеге које му се гарантује Уставом Републике Србије, члан 39, након што се колега изјаснио да жели да овај случај пријави надлежнима.
Видно је да је и колега који је био погођен овим чином прекршио правила полагања испита и да су асистенти имали сво право да га искључе из полагања колоквијума, али не можемо, а да се не запитамо, да ли је то заиста био једини начин да се поступи у оваквој ситуацији!?!
A ove kolege sto pisu cime bi trebalo da se bavi sajt puskica neka ga ....! da se oni nadju u situaciji kao nas kolega digli bi frku do neba i pozivali se na nepravdu i smarali po sajtu sve redom...e pa neces kolega, kad ste vec tolike ZENE idite glasajte za LDP i "smrdite dalje" :)

Објављено: 16.06.2008 17:36 - ()


0
0
Alo bre,ovome vuchku sto laze kao pas i ugrozava kolegu ,treba pucati u kolena i dati mu do znanja da ovi komentari ne sluze za zajebanciju vec da se kolegi pomogne jer je na njemu izvrsena nepravda!!! KOLEGA UZ TEBE SMO!! Vlada i Opozicija....

Објављено: 16.06.2008 17:33 - ()


0
0
[size=18]A sto je MARKO polago ispite na bubicu to nikom nista...[/size]

Објављено: 15.06.2008 22:16 - ()


0
0
@MICI: I sâm ponekad kritikujem Puškica zbog [i]kurirstva[/i] i [i]skandalizma[/i], ali bolje je da se skrene svima pažnja na to kad neko dâ sebi previše za pravo. Uostalom ovakav slučaj može svakog da zadesi (Marko Petrović i njemu slični ne biraju žrtve :P ) i čisto sumnjam da ne bi voleo da digne malo galame - makar i ovakve.

Објављено: 15.06.2008 05:20 - ()


0
0
Ljudi svi na strajk!Na bojkot!

Објављено: 15.06.2008 03:50 - ()


0
0
[b][color=red][/color][size=18][/size]LJUDI VI STE SVI SKRENULI...zar Puskice ne bi trebalo da se bave nekim normalnijim stvarima npr da pomazu ucenje studenta nekim propratnim materijalom ili tako nesto...?Sta nas briga sto je Marko izbacio nekog denbila sa kolokvijuma i sto na POCETNOJ STRANI FONa stoje sve pohvale.dosla sam ovde da ucim i da polazem ispite a ne da se bavim tracarenjem i tudjim problemima!!!o` ladite malo!!! :udri: [/b]

Објављено: 14.06.2008 16:31 - ()


0
0
ma vi ste svi debili

Објављено: 13.06.2008 22:11 - ()


0
0
@ @Ja Ma to je neko ko se potpisuje isto kao i ja. Nije lepo to sto radi. Mogu da ga tuzim za povredu ziga...

Објављено: 12.06.2008 23:34 - ()


0
0
Ti si izgleda neki svestran momak? Pametan, lep, obrazovan? A uz to si i saljivdzija?

Објављено: 12.06.2008 19:52 - ()


0
0
Nepravda! Studenti su tu da gledaju, cute i trpe, a asisenti i profesori da ih muce kao u logoru, treba ih kazniti,smeniti, osvetiti im se za sav naneti bol tokom celog studiranja...

Објављено: 12.06.2008 19:22 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

10 + 1

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности