Preporuka studentskog parlamenta

// Категорије: Инфо |
Како Пушкице сазнају, студентски парламент је послао препоруку управи да:
 - студенти друге године могу да упишу трећу са чистом првом и 31. бодом из друге
 - студенти прве године могу да упишу другу годину, у статусу плаћа школарину,  са остварених 36 бодова
 - студенти у ванредном року Октобар 2 имају могућност да уз молбу продекану за наставу полажу и још 1/3 или мањи део испитних обавеза још једног испита.
Како даље сазнајемо из извора блиских ПентаФОН-у, неке од ових препорука су већ незванично прихваћене, али се чека званично усвајање на сутрашњој седници.
Postovane kolege, da se mi malo bolje razumemo! Vecina Vas ocekuje od jedne male grupice ljudi da se angazuju i urade nesto po trenutno aktuelnom pitanju, a ni sami ne poznajete nacin resavanja problema, Moje prakticno iskustvo mi je sasvim jasno pokazalo kakva sloga vlada medju studentima u prici a kakva je sloga sa pretfiksom NE kada treba podrzati manjinu ljudi koji ce na svoju odgovornost izaci pred dekana i profesore kako bi porazgovarali o aktuelnom pitanju! Ne bih da previse govorim o pojedinostima, jer nisu lepe, objektivno gledano! Pa bas zato sto ne poznajemo nacin resavanja problema ne mozemo tek tako, svako pojedinacno i na svoju ruku izlaziti pred dekana. Ljudi su se sami kandidovali i izglasalni su da budu u parlamentu, i svako od njih ima svoje zaduzenje. Znaci oni treba da organizuju neku tribinu ili slicno, a mi svi (sad pricam o studentima trece godine) da se pojavimo na mestu i u vreme kad to bude organizovano. Ne znam da li ste upuceni, ali definitivno pogurati ljude iz parlamenta da nam zakazu sastanak..... Jel ima iko od vas da zna nekoga u parlamentu...... ajmo ljudi ........ jer ti ljudi iz parlamenta imaju obavezu da budu tu za nas i tu su postavljeni da rade u nasu korist .... prema tome neka se vec jednom oglase ...... mi ovde i po forumu pricamo danima o tome a niko ne nalazi za shodno da se obrati studentima ... pa sta rade ti ljudi..... a znam puno ljudi poimence koji bi se ovome odazvali.....

Објављено: 10.10.2008 14:39 - ()


0
0
pa jel ima neki kolega majku mu da napravi tu svesku za peticiju da se potpisujemo , da postedi mene kao femininum :D :D

Објављено: 10.10.2008 14:01 - ()


0
0
Moramo da se organizujemo za taj bezuslovni upis,kao sto su uradili na ostalim fakultetima jer se to razmatra i u Narodnoj skupstini.(jedna o tacaka )Da se nekako dogovorimo i napisemo peticiju i da napravimo taj protest...

Објављено: 10.10.2008 09:03 - ()


0
0
Ne znam sta je sa tom molbom , niko nista ne prica.Ajde ljudi oglasite se.Zna li iko ista o kompenzaciji za trecu za 05 i starije???[size=18][/size]

Објављено: 10.10.2008 02:37 - ()


0
0
Ne verujem da ces moci sutra , ali probaj . Nista ne gubis.

Објављено: 10.10.2008 02:34 - ()


0
0
[size=18][b]STA BI SA KOMPEZACIJOM ZA TRECU!!! ZNA LI NEKO NESHTO O TOME[/b]![/size]

Објављено: 10.10.2008 02:25 - ()


0
0
Kolege,jesu prolazile molbe za dodatni ispit u okt2? Ja nisam predao,da li cu moci to sutra da odradim?

Објављено: 10.10.2008 00:33 - ()


0
0
Nista ne gubimo ako pokusamo! Ako neko ima da mu okt 2 ne znaci nista ili da je sutra na faxu neka pokusa da dobije nekakvu inf o sansama da se to odobri da bi znali u kom pravcu da usmerimo delovanje.

Објављено: 10.10.2008 00:31 - ()


0
0
nishta, onda chekamo da prodje oktobar 2, pa od nedelje idemo na tu trecu opciju, jer verujem da postoje shanse za taj bezuslovni upis...

Објављено: 10.10.2008 00:25 - ()


0
0
stvar je ovakva za (bez)uslov: nevezano za ostale faxeve, FON nije dobio ni preporuku ni obavestenje od Univerziteta(ne znam tacno koje telo, ili sluzba to daje) da treba pustiti bezuslovan upis u zavrsnu godinu. 1º Ako dobije preporuku, studentska sluzba ce tako i postupiti, tj upisace sve koji podnesu zahtev za upis 4. a imaju odslusanu 3. godinu. 2º Sluzba prva dobija obavestenje od dekana tako da dok oni ne dobiju to, nista od upisa. 3º Postoji i opcija da FON samostalno odluci o upisivanju na 4. sa odslusanom trecom, ako tako odluci "vece staraca" ili kako vec zovu onu skupstinu nastavnika. 4º Faxevi koji provereno imaju bezuslovnu zavrsnu: farmacija, DIF, ETF, gradjevinski na (filoloskom jos uvek nije ali se cimaju za to) Mislim da je najbplje da idemo na opciju 3º, jer ima nas brda kolko sam ja skapirao kojima to treba ( i da ne pominjem vise ono o izguravanju nas i uvodjenju bolonje, valjda smo apsolvirali taj argument). Opcija 1º takodje moze da se iscima uporedo sa 3º ali ne znam dal da pisemo peticiju i kolektivnu molbu ili sta...Mislim da postoje ozbiljne sanse za taj bezuslov, ali mora neko da se iscima, a posto smo svi u okt2 do guse, bilo bi fino kad bi se malo iscimao za tu peticiju neko ko nema sanse da da uslov u okt2, imace moju podrsku od nedelje popodne pa nadalje.

Објављено: 09.10.2008 23:01 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

6 + 18

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности