Preporuka studentskog parlamenta

// Категорије: Инфо |
Како Пушкице сазнају, студентски парламент је послао препоруку управи да:
 - студенти друге године могу да упишу трећу са чистом првом и 31. бодом из друге
 - студенти прве године могу да упишу другу годину, у статусу плаћа школарину,  са остварених 36 бодова
 - студенти у ванредном року Октобар 2 имају могућност да уз молбу продекану за наставу полажу и још 1/3 или мањи део испитних обавеза још једног испита.
Како даље сазнајемо из извора блиских ПентаФОН-у, неке од ових препорука су већ незванично прихваћене, али се чека званично усвајање на сутрашњој седници.
Ne obnavljate zbog jednog ispita vec zbog toga sto hocete da prenesete jedan vise nego ostali. mora da se zna granica. a sto se tice parlamenta i prodekana njih treba najuriti, to stoji. Samo da obavestim one koji ne znaju. Vas drug Marin za sva dobra dela koja je (NIJE)radio za nas studente dobija mesecno 20.000 dinara prijatno

Објављено: 11.10.2008 13:27 - ()


0
0
*Pravo na dom i treba da gube oni koji bleje a treba da dobiju oni koji rade. *studenti traze da uprava krsi zakon zbog njih (to je i uradila) kada je u pitanju kompenzacija za IV *studenti koji obnove III ne moraju da slusaju nastavu IV godine vec ce je slusati kada upisu tu godinu jer se "novi" program ne razlikuje od bolonje ni pocemu osim sto bolonjci skupljaju bodove a ovi drugi ne. *Sto se tice zavrsavanje do 2011, to je za 2 godine a to je postavljen rok za studente koji su upisali faks do 2005. koji su na "novom" programu. To znaci da generacija 2005. ima svega 6 godina da zavrsi faks (racunajuci da ce mi dozvoliti jos godinu dana na to kao i predhodnoj "grupi") ne racunajuci apsolventski staz. O starijima da i ne pricam *Obnova se placa a upis sledece se ne placa ako je neko na budzetu. Nastavu ce imati svi koji sledece godine upisu IV (ne znam odakle vam ova informacija jer je notorna glupost) *skolarine jesu skocile ali nije to jedino sto je skocilo. A to sta je i kako bilo 2003. je ne bitno jer vecina nije tada studirala. 2003. je i gorivo bilo jeftinije pa ne vidim da vozaci protestuju, hleb je bio jeftiniji pa svi i dalje kupuju. Mobilni su bili skuplji, odeca je bila stuplja... To nije argument. Budimo realni i pogledajmo kakvi su ostali fakulteti. ko je bio na filozofkom, etf-u i itd zna sta zaci jeza. E pa zato ste i izabrali fon. zbog pozicije, titule i neke vrste prestiza. *sto se tice pojedinaca koji su stavrno u losoj finansijskoj situaciji, pisite molbu marticu. Covek je vise nego otvoren za saradnju. Pa pre ce vam za takve stvari izaci u susret nego za bezuslovni upis. Prilozite primanja roditelja i ako je stavrno lose ljudi ce stvarno razmotriti vas slucaj. Samo ne budite glupi i ne idite u najnovijim puma patikama i sa markiranim cvikama i besnim nokiama. Znaju oni dobro koliko sta vredi. Pozdrav kolegi/nici ali dati ovakve lazne razloge je neodgovorno i najblaze receno ruzno.

Објављено: 11.10.2008 13:19 - ()


0
0
Dobar deo toda sto pricas je tacno. Verovatno je vecina nas mogla ranije da obezbedi uslov ali svako ima svoje razloge zasto to nije i uradio! Poenta je da niko od nas ne trazi da mu se ista pokloni! Taj ispit (ili ako nekom fali vise) bi nas sacekali svakako sledece godine. A svako ce se sloziti da je bzv obnoviti god zbog jednog ispita! Tacno je da je trebalo tada da budemo na faxu i da postavimo pitanje oko bezuslovnog upisa. Zasto nismo? Ne znam. Ja tada nisam ni znao da je ovo uopste moguce. Valjda bi za sva studentska prava trebalo da se bore student prodekan i parlament ali to je vec davno ispricana prica. :udri:

Објављено: 11.10.2008 13:14 - ()


0
0
pogledas malo iznad i voila ....... :) ZAŠTO PROTEST??? * Zbog nerealnih školarina! Od 2003. godine do danas školarine su porasle za neverovatnih 88%, sa 75.000 na 141.000 dinara, i zbog toga smo među najskupljim fakultetima na univerzitetu! * Zbog propalih reformi visokog obrazovanja kako na našem fakultetu, tako i na celom univerzitetu! * Zbog nezainteresovanosti uprave za rešavanje studentskih problema! * Zbog toga što kao studenti snosimo odgovornost da ukažemo na probleme, a ne da budemo apatična gomila kojoj može da radi ko šta hoće! ZAŠTO BEZUSLOVAN UPIS IV GODINE??? * Zato što pod ovakvim uslovima upisa ne dobijamo mogućnost polaganja ispita iako nas primoravaju da slušamo nastavu, a do septembra 2011. godine moramo završiti svoje studije shodno programu prema kojem smo ih i započeli. * Zato što ćemo morati da im platimo obnovu ove godine, kao i školarinu za narednu godinu u kojoj nam fakultet neće organizovati nastavu, a u obavezi je da to urade. Uprava nam otima pare! * Zbog studenata koji obnovom godine gube pravo na dom, a u isto vreme se od njih traži da pohađaju nastavu i plaćaju ogromne novčane svote ni za šta! * Zato što se ne može zahtevati od studenata da poštuju zakon dok uprava taj isti zakon primenjuje kako im odgovara, a sve na štetu studenata!

Објављено: 11.10.2008 12:02 - ()


0
0
mozes da upises i sa 54 ali kad prodju svi upisni rokovi i upisu se svi sa 60 bodova onda dolaze na red oni sa 59, pa sa 58 i tako dalje sve dok se budzet ne popuni. Kad se budzet popuni onda dolazi na red samofinansiranje a tu su uvek svi dobro dosli. @ROKI 3: bolonja i novi program su jedno te isto. Imamo ista prava i obaveze samo sto nemamo poene i sto ako si upisao faks do 2006 dobijas, naravno ne od FON-a jer su oni malo gladni para, od ministrastva potvrdu da su master a bolonjci su bechelor. Tako da ako ti neko kaze da je prvu doginu moguce ocistiti u roku taj je nista drugo do normalna osoba, druga je malo cupavije, to ne mogu da kazem da nije, ali treca je vrtic. Sto si tice primitivaca koji traze neka svoja "prava" a pri tom vredjaju svoje kolege koje imaju drugacije misljenje drago mi je da ste se skupili 9. oktobra u 12h i da ste pokazele svoje jedinstvo i hrabrost! Znam da ste svi na netu Bob Sap ali potrudite se da svojim kolegama objasnite zasto bi trebali da stanu na stranu Vas koji nista ne radite cele godine i onda svakog oktobra kukate za kompenzaciju i sada za bezuslovni upis. Hvala

Објављено: 11.10.2008 11:16 - ()


0
0
[color=black]Svi koji su za bezuslovni upis,da odemo u ponedeljak ispred dekanata![/color][size=24][/size][/b]

Објављено: 11.10.2008 09:53 - ()


0
0
ja cu da platim

Објављено: 11.10.2008 06:10 - ()


0
0
OVDE SE VISE NE ZNA KO PIJE, A KO PLACA.

Објављено: 11.10.2008 03:23 - ()


0
0
U cemu je problem sa ovim upisima? Za drugu godinu moram da dam 60 bodova??? znaci da ocistim godinu..zasto su onda postavili da treba da za pojedine smerove treba da dam odredjene predmete, kad i onako i ovako moram da dam sve ispite,debilno je..mislim sta sad? Imam 54 boda i ne mogu da upisem drugu?Molim da mi neko odgovori.. Hvala

Објављено: 11.10.2008 03:07 - ()


0
0
[size=18][color=red]PONAVLJAM!!![/color][/size] [size=18]KOME TREBA KOMPENZACIJA ZA 3. GODINU, A STARIJA JE GENERACIJA, NEKA MI POSALJE MAIL SA IMENOM I PREZIMENOM I BROJEM INDEKSA NA [color=darkred][email protected][/color]!!![/size]

Објављено: 11.10.2008 03:01 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

6 + 8

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности