Misterija, upis na budžet...

// Kategorije: Info |

Studenti prve i druge godine koji narednu godinu studija žele da upišu na teret budžeta, ipak će morati da strepe za svoju sudbinu, zahvaljujući NEblagovremenom obaveštavanju od strane uprave (što je i zakonski prekršaj po Zakonu o Visokom obrazovanju Član 86. stav 2 tačka 2). Naime pozadina obaveštenja je zapravo plan uprave FONa o načinu upisa studenata na budžet (koji je u pricipu dobar, ali kasno (ne)prezentovan).

Po tom planu na teret budžeta se u narednu školsku godinu može upisati 20% studenata više nego u prethodnoj godini (za upis druge to je 360 studenata, a za upis treće se ne zna). Međutim na FONu je odjednom postalo bitno da li ste očistili godinu a ne da li ste dali uslov(po spuštenom kriterijumu), pa se tako na budžet nakon junksog i septembarskog roka mogu upisati samo studenti koji imaju 60 ESPB za svaku prethodnu godinu, dok će se za preostala mesta na budžetu (ako ih uopšte bude bilo) od oktobra boriti oni koji imaju uslov za upis naredne godine. To govori da se na budžet najverovatnije neće upisati svi oni koji daju uslov, već samo određena kvota, a i za one koji očiste prethodne godine odnosno daju po 60 ESPB za svaku prethodnu godinu nije sigurno da li će upasti u ovu kvatu (ako se desi da se popuni već u septembru).

Da li je Student prodekan namerno ili slučajno obmanuo svoje kolege, i zbog čega se Prodekan za nastavu ne javlja na sve apele da studentima razjasni situaciju o problemu, ne možemo sa sigurnošću da utvrdimo. Međutim, postoji sumnja da je ovako šturo informisanje i izazivanje strepnje kod studenata namerno osmišljeno, kako studenti ne bi obratili pažnju na drugu NEZAKONITU odluku. To je zapravo OBAVEŠTENJE kojim se svi studenti obavezuju (na osnovu čega?) da plate OSIGURANJE bez obzira da li žele da se osiguraju ili su već možda osigurani, a koju možete pročitati na dnu istog dokumenta. Pozadina te odluke je najverovatnije nečija KOMBINACIJA da uzme procenat i to preko leđa studenata, iako studenti ni po kom osnovu nisu u obavezi da plaćaju osiguranje.

U međuvremenu su se studenti prve i druge godine organizovali i najavili protestno okupljanje ispred FONa za sredu (03.09. 2008. god.) u 13 časova. A sve o ovom događaju možete pročitati na Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

DANAS JE TAJ DAN :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: JUUUUUUURISSSSSSSSSSSSSS, up ko nosi bese baklje.hm...

Objavljeno: 03.09.2008 02:07 - ()


0
0
Hvala

Objavljeno: 03.09.2008 00:33 - ()


0
0
E ja iskreno sumnjam da cemo mi bilo sta saznati sutra, ali ko zna, mozda ovi koji poginu i ucine nesto tako da nama koji se vratimo bude bolje :P . Za kralja i otadzbinu

Objavljeno: 03.09.2008 00:19 - ()


0
0
Pa najbolje ti je da pitas u studenskoj sluzbi, tj da zoves fakultet pa da proveris, ali koliko je meni poznato ti mozes uvek da obnovis godinu kada hoces mislim da se to placa nekih 30 000 dinara, e ali posle toga kada ocistis godinu mislim da upisujes sledecu kao samofinansirajuci ili su barem tako pricali ovih dana(tako da ti ne gine 121 000).A postoji i jos neki fazon sa zamrzavanjem godine, pa nastvaljanjem sledece, ali neznam kakav ti je status onda. Tako da najbolje ti je da zoves, SRECNO :zbun:

Objavljeno: 03.09.2008 00:18 - ()


0
0
Ljudi vidimo se sutra u 13 ispred faxa pa cemo sve lepo saznati i nadam se da ce na dobro da nam izadje.Neki ce od vas da poginete a neki ce od nas i da se vratimo:)))) POz!

Objavljeno: 02.09.2008 23:21 - ()


0
0
Mozda nije pravo mesto za ovo pitanje,ali ako neko zna neka mi odgovori.Ako dam uslov a nemam novac za skolarinu moram li da napustim fakultet ili postoji neko drugo resenje?Mogu li onda npr. da ponistim neke ispite pa da obnovim godinu,ili nesto slicno? :zbun: :(

Objavljeno: 02.09.2008 22:23 - ()


0
0
Ljudi je li se gledamo sutra ;) ;) ;) ;)

Objavljeno: 02.09.2008 22:00 - ()


0
0
bravo faco !!!!!!!!!!!!!!!!!

Objavljeno: 02.09.2008 21:12 - ()


0
0
svadjamo se zato sto ako treba da dam 121.000 zato sto nisam ocistio drugu idem kuci da nosim gajbice u nekom od mnogobrojnih str-ova, sa sve 10kom iz osnova organizacije, pa ne da cu da organizujem nego... ko tejlor i fajol zajedno!

Objavljeno: 02.09.2008 20:51 - ()


0
0
zasto se svadjate???

Objavljeno: 02.09.2008 19:59 - ()


0
0
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

1 + 3

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti