Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

Ostajes na budzetu akko si dao uslov.A sta je uslov i da lis eplacaju bodovi i to sve cemo saznati us redu...nadam se.Ne zvao se ja Lorimer...a ni zovem se tako;)

Објављено: 01.09.2008 19:40 - ()


0
0
Njima smanjise skolarinu a nama povecase pa gde to ima!!!!!!!!!!!

Објављено: 01.09.2008 19:25 - ()


0
0
ej jel neko stvarno cuo za ovo placanje prenesenih poena, ili ako si na budzetu u prvoj i preneses jedan ispit u drugu, a uslov si dao u oktobru, jel moras 110000 da platis, ili obnovu ili sta?

Објављено: 01.09.2008 19:25 - ()


0
0
Sta bi bilo kada bi neko ko je na budzetu obnovio godinu (drugu), da li ostaje na budzetu ili pada na samofinansirajuci? Moze li neko da mi odgovori pls!!

Објављено: 01.09.2008 17:50 - ()


0
0
Ja ne znam zasto ste se svi unervozili tako. Sredicemo mi to sve u sredu. ;) Bolje sad malo ucite, a ne samo da mislite u protestu. Prepustite sve meni i opustite se. :cool:

Објављено: 01.09.2008 17:47 - ()


0
0
Treba da nastupimo svi slozno, a ne jedan kaze sedite ucite, a drugi ovog napada. SVI NA PROTEST, JER CE I VAMA NESTO ZATREBATI. NE BORIMO SE MI ZA PRAVA POJEDINACA I LENJIVACA, VEC SVIH NAS. I nemojte te izgovore tipa: "Idem kod frizera!', 'Baba mi se udaje", vec hajmo ispred fakulteta, da se borimo za sve studente FON-a!

Објављено: 01.09.2008 17:35 - ()


0
0
Pa vi koji ste protiv protesta cutite ili podrzite kolege jer i vama ce nesto nekada trebeti a podrsku necete imati.

Објављено: 01.09.2008 17:25 - ()


0
0
*a ni za ptotest :cool:

Објављено: 01.09.2008 17:13 - ()


0
0
a ti se vrati counteru poshto nisi ni za uchenje , a ni protest!

Објављено: 01.09.2008 17:10 - ()


0
0
sedite i ucite umesto sto protestvujete !!!!!!!!!!!

Објављено: 01.09.2008 17:07 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

0 + 13

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности