Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

[b]3.9.2008. u 13h[/b]

Објављено: 02.09.2008 01:31 - ()


0
0
ma zajebavam se ja malo sa vama...............sutra na protest svi............................;-)

Објављено: 02.09.2008 01:17 - ()


0
0
ne odnosi se na cetvrtu, samo na upis druge i trece koliko sam ja razumela sefa sluzbe!

Објављено: 02.09.2008 01:09 - ()


0
0
ana i ostali studenti molimo vas da za sada ne preuzimate neke drasticne mere i sl. bicete blagovremeno obavesteni o svemu...hvala

Објављено: 02.09.2008 01:04 - ()


0
0
JA sam prvi tamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Објављено: 02.09.2008 00:35 - ()


0
0
Svi na protest, nemoj da bude mrzi me da idem pa cu da cujem sta je bilo, i vi sto ste ocistili godinu na protest da podrzite nas prevarene!!!

Објављено: 02.09.2008 00:28 - ()


0
0
Ja upisujem 4. godinu u septembru i za nas ne vazi da moramo da ocistimo, ali ne smemo da dozvolimo da odluke donose mimo ikakvih pravila! [/b]

Објављено: 02.09.2008 00:10 - ()


0
0
Makar unistili reputaciju FON-a i makar ga niko vise ne upisao ima da isteramo istinu na videlo. Provereno svi znamo da FON svake godine upise preko 700 studenata!

Објављено: 02.09.2008 00:02 - ()


0
0
da li neko zna da li se ova cela prica oko upisa na budzet odnosi i na upis u 4. godinu????? ili samo za mladje.... niko ne spominje pa pretpostavljam da NE???? verujem da niko nista ne zna provereno ali eto pitam nemam koga drugog.... hvala...

Објављено: 01.09.2008 23:59 - ()


0
0
Ja sam vec obavestila medije, za svaki slucaj da ne uspemo da im stavimo do znanja da nismo glupi. Sva prava su na nasoj strani. Ne mogu da se poigravaju nasim budzetom kao da smo krdo ovaca. Ovo je za mene uvreda. Do 21.8.2008. su cekali da bi nas obavestili da je potrebno da ocistimo godinu, a do tada su prosla 3 ROKA!!

Објављено: 01.09.2008 23:55 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

16 + 17

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности