Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

DANAS JE TAJ DAN :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: JUUUUUUURISSSSSSSSSSSSSS, up ko nosi bese baklje.hm...

Објављено: 03.09.2008 02:07 - ()


0
0
Hvala

Објављено: 03.09.2008 00:33 - ()


0
0
E ja iskreno sumnjam da cemo mi bilo sta saznati sutra, ali ko zna, mozda ovi koji poginu i ucine nesto tako da nama koji se vratimo bude bolje :P . Za kralja i otadzbinu

Објављено: 03.09.2008 00:19 - ()


0
0
Pa najbolje ti je da pitas u studenskoj sluzbi, tj da zoves fakultet pa da proveris, ali koliko je meni poznato ti mozes uvek da obnovis godinu kada hoces mislim da se to placa nekih 30 000 dinara, e ali posle toga kada ocistis godinu mislim da upisujes sledecu kao samofinansirajuci ili su barem tako pricali ovih dana(tako da ti ne gine 121 000).A postoji i jos neki fazon sa zamrzavanjem godine, pa nastvaljanjem sledece, ali neznam kakav ti je status onda. Tako da najbolje ti je da zoves, SRECNO :zbun:

Објављено: 03.09.2008 00:18 - ()


0
0
Ljudi vidimo se sutra u 13 ispred faxa pa cemo sve lepo saznati i nadam se da ce na dobro da nam izadje.Neki ce od vas da poginete a neki ce od nas i da se vratimo:)))) POz!

Објављено: 02.09.2008 23:21 - ()


0
0
Mozda nije pravo mesto za ovo pitanje,ali ako neko zna neka mi odgovori.Ako dam uslov a nemam novac za skolarinu moram li da napustim fakultet ili postoji neko drugo resenje?Mogu li onda npr. da ponistim neke ispite pa da obnovim godinu,ili nesto slicno? :zbun: :(

Објављено: 02.09.2008 22:23 - ()


0
0
Ljudi je li se gledamo sutra ;) ;) ;) ;)

Објављено: 02.09.2008 22:00 - ()


0
0
bravo faco !!!!!!!!!!!!!!!!!

Објављено: 02.09.2008 21:12 - ()


0
0
svadjamo se zato sto ako treba da dam 121.000 zato sto nisam ocistio drugu idem kuci da nosim gajbice u nekom od mnogobrojnih str-ova, sa sve 10kom iz osnova organizacije, pa ne da cu da organizujem nego... ko tejlor i fajol zajedno!

Објављено: 02.09.2008 20:51 - ()


0
0
zasto se svadjate???

Објављено: 02.09.2008 19:59 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

19 + 8

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности