Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

[size=18][/size]MARINE ABDICIRAJ!!!!!!!!!!

Објављено: 02.09.2008 19:39 - ()


0
0
Muka mi je vise,nemam volju ni da ucim. :udri: :(( :durisha:

Објављено: 02.09.2008 18:03 - ()


0
0
Ja mislim da je ovaj "za strebere" u stvari Marin. Zeli da nas posvadja kako bismo dosli u sto manjem broju. E pa nece moci druskane. Ima svi da dodjemo tamo i da te izsutiramo zato sto si licemerni idiot koji gleda samo svoje interese. U stvari, mislim da je bolje po tebe da ne dodjes, jer se neces vratiti kuci u jednom komadu. :ljutko:

Објављено: 02.09.2008 17:11 - ()


0
0
Sta je tebe briga i kako ti mozes da sudis o tome sta je predvidjeno i za koga??? Pa, covece, imas ljudi koji rade, ljudi koji rade da bi imali za zivot i nemaju vremena da "ciste godinu u junu". Ajde malo razumevanja bre, sta se ponasate kao oni najgori palamudi? Niste normalni bre! I ako ne dodjete da podrzite svoje kolege, nemojte da smarate i da pljujete. Mozda se i vama desi tako neka situacija, ako ne sad onda sutra na poslu. Onda se nadam da cete se setiti svojih bljuvotina na racun ljudi koje fakultet zeli da osteti! Sram vas bilo!

Објављено: 02.09.2008 16:52 - ()


0
0
pa sto niste ucili na vreme sad vam je djavo kriv...gradivo je predvidjeno tako da se svi ispiti poloze zakljucno sa junskim rokom ! :yo: :cupavi: :cool:

Објављено: 02.09.2008 16:10 - ()


0
0
alo debilu jedan,ti si sad ljubomoran na te likove koji su ocistili u junu,a ti si papan pa ne ucis nista !!! proslo je vreme da se ti ljudi koji uce zovu streberi,oni samo znaju sta hoce od svog zivota i zele da budu uspesni !! Tako da mojne da si nervozan,relax !!!!

Објављено: 02.09.2008 13:30 - ()


0
0
vi sto cistite godinu u junu ne morate dolaziti, ovo se vas ne tice... znam da cu videti nekoga tako i popizdeti.. pegla knjigu preko cele godine i sad mu kao nesto ne valja.. mrsh bre tamo :yo:

Објављено: 02.09.2008 13:24 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

11 + 20

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности