Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

Hahahaha, ajde ljudi vidimo se na tom protestu... :) Mirnom protetu, mislim mozda cemo samo malo da urlamo, ali ne vise, ne bi ni trebalo... :D :D :D

Објављено: 01.09.2008 16:44 - ()


0
0
i.... tishina. :yo:

Објављено: 01.09.2008 15:38 - ()


0
0
[size=17][color=red]ovaj sto kaze da prilegnemo na knjigu je u pravu. ajde bre, kao neke babe ste, samo se zalite, pa sta mislite da cete da postignete ovde na puskicama?? sta, kao dekan/prodekan/profesori ili bilo ko cita ovo? ma boli ih uvo, imaju pametnija posla. ako hocete nesto konkretno i ja sam za taj protest, samo sto necu moci da stignem, ali nadam se da ce biti dosta ljudi. ajde prestanite da pljujete po svemu, iskulirajte se malo. narocito ovi koji bi da zovu novine i da kamenuju zgradu itd. kao da ste divljaci, a ne akademski gradjani. e svasta!!!! [/color][/size]

Објављено: 01.09.2008 14:54 - ()


0
0
Za Kurir spremi par kila evra, i ima da napishu shta god pozhelish. Batalite protest, prilegnite na KNJIGU!

Објављено: 01.09.2008 14:39 - ()


0
0
Ma ima da im blokilamo bulevar i da ima kamenujemo zgradu..

Објављено: 01.09.2008 13:35 - ()


0
0
trebalo bi da pozovemo redakciju Kurira :D

Објављено: 01.09.2008 13:29 - ()


0
0
AleAleAleAle, uprava napolje...

Објављено: 01.09.2008 13:16 - ()


0
0
Mislim da nece biti potrebno da se blokira bulevar i da ce se sve lepo zavrsiti. Ako ne bude sve bilo po nasim zahtevima ostaje nam i ta opcija... Najblizi smo sada opciji da ostanu ovi pragovi/uslovi za upis naredne godine i da se SVI koji ostvare taj uslov prebace u sledecu godinu NA TERET BUDZETA, ali da se svaki prenet bod placa 1.000 din i svaki predmet koji je prenet i placen cemo moci da polazemo preko kolokvijuma sledece godine jer smo platili bodove. Treba videti da li je ovo OK ZA SVE. Da ne izlazi grupa ljudi i gleda samo sebe a da se posle pojavi neka druga grupa i kaze da im ta opcija ne odgovara. Postavlja se pitanje, da li treba forsirati pricu na pocetku godine (samo uslov, bez placanja godine) ili popustiti i dozvoliti im da nam podmetnu novu pricu (sa placanjem prenetih bodova) koja u principu i nije toliko losa. Sto se tice protesta, kada ste vec zapeli toliko idite ispred faksa u sredu ali to neka bude protest upozorenja, i najavite novi veci protest ako se ne ispune zahtevani uslovi... Pozz

Објављено: 01.09.2008 12:37 - ()


0
0
TO!BULEVAR OSLOBODJENJA PADA U SREDU!:D

Објављено: 01.09.2008 12:15 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

17 + 15

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности