Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

Ne znam sta cemo postici tim protestom, kad su ovi nashi u upravi muchenici, sve neshto mislim da ce ih zaboleti dupe.. Meni ce biti izuzetno zadovoljstvo da "porazgovaram" s tim Marinom.. :ljutko:

Објављено: 02.09.2008 13:21 - ()


0
0
:zaljubljen: :zaljubljen: :zaljubljen: :zaljubljen:

Објављено: 02.09.2008 13:03 - ()


0
0
Zasto treba protestovati protiv uprave FON-a. Pa ovako, redom: 1. Jer uslove za upis godine objavljuju krajem drugog semestra pa cak i pred poslednje rokove – sto je nedopustivo! To se mora znati na pocetku godine! 2. Jer zeleci da samo uzmu pare, studente tretiraju kao idiote, mazuci im oci krecenjem zidova i postavljanjem fensi ogradica i vrata cak i tamo gde nemaju nikakvu svrhu (primer - prolaz ka 015), samo da bi opravdali otimanje para i malverzacije i pranje istih! 3. Jer su u toj otimacini bezobrazno bahati! 4. Jer sprovode Bolonju samo kad treba udariti po studentima, a pri tome nisu ni zapoceli Bolonju preispitivanjem rada i literature profesora, koja je daleko od Bolonje! Preopsirna i nepotrebna materija! Neki profesori cak i kad nemaju sta da kazu i ne znaju sta da napisu, a ipak su obavezni da imaju neke svoje knjige, onda ih pisu fontom 30, samo da bi nakupili stranica... A prvo se trebalo krenuti od toga, dakle, programa i literature i rada profesora! Jer to je baza! A reforma u tom pogledu je bila samo u tome da su prepolovljeni dvosemestralni ispiti i podeljeni na jednosemestralne! Dakle suvise nezainteresovana i lenja reforma gradiva!!! 5. Sada prakticno traze da mi finansiramo njihovu losu organizaciju i planiranje u proslom periodu! Pa tek sad dogradjuju radni prostor za studente kako bi se mogla nastava normalno odvijati, a pri tome su u nekoliko proslih generacija upisivali X puta vise studenata nego sto su im kapaciteti dozvoljavali!!! Opet naravno samo da bi uzeli pare, pri cemu nisu razmisljali o kvalitetu sprovodjenja nastave u takvim, prostorom oskudnim uslovima! 6. I zato jer su sve to radili sa predumisljajem (samo zbog para ), a ne iz nehata! Sto njihovu krivicu cini jos vecom! Verujem da je njima lepo i da se vec smeskaju jer sigurno imaju racunicu otimacine i svako svoje procente od toga, ali zato mi taj racun treba da im pomrsimo – PROTEST!!!

Објављено: 02.09.2008 12:58 - ()


0
0
E o tome sam ja govorio kada sam rekao da nije uredu sa njegove strane, on zaista nemoze da utice na odluke fakulteta, i ne treba ga zbog toga pljuvati, ali ovo sto je sada uradio zaista nije koretkno i treba ga ili smeniti ili neka sam podnese ostavku,a u najmanju ruku ga treba ignorisati. A vi momci koji ste organizovali protest, vi treba da preuzmete vodjstvo, a on vise nema, siguran sam u to, niciju podrsku

Објављено: 02.09.2008 12:21 - ()


0
0
Danas je na sastanku sa studentom-prodekanom (Marinom) proslo sve u najboljem redu, osim sto se doticni nije pojavio, i time potvrdio da ste bili upravu u vecini stvari vezano za njega. Naime, pored etikete “da ga bole usi” sto studenti nesto hoce, pokazao je i da je lazov, jer je juce licno obecao da ce da se prikljuci i pomogne sta god bude trebalo. Nije se pojavio u dogovoreno vreme, niti je odgovarao na tel. pozive… to je I vise nego neodgovorno, to je bezobrazno, (ma koliko se njemu licno ne svidja ideja) njegov posao je da prenosi nasa misljenja i stavove profesorima, a pre svega da zastupa nase interese. Ako neko bude hteo da pise prticiju, imace nasu punu podrsku!!!

Објављено: 02.09.2008 11:08 - ()


0
0
Ivan za predsetnika! :)

Објављено: 02.09.2008 05:02 - ()


0
0
Aj da ih zajebemo sve i kolektivno predjemo na Singidunum... ;)

Објављено: 02.09.2008 03:47 - ()


0
0
[size=24][color=black]DOLE UPRAVA!!![/color][/size]

Објављено: 02.09.2008 02:54 - ()


0
0
[color=indigo][/color][size=18][/size]Klinci svi na protest i borite se za svoja prava, a sto se tice studenta prodekana uobicajeno je da svi oni gldaju samo sebe, pa pogledajte nam drzavu pa sta onda dalje da se govori. Dole uprava! :ljutko:

Објављено: 02.09.2008 02:53 - ()


0
0
Kolege i koleginice, pozivam vas da dodjete da podrzite jedni druge... Dodjite! Vidimo se! :cool:

Објављено: 02.09.2008 02:22 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

15 + 5

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности