Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

Ma sve ce verovatno biti u redu ali zasto nam ne kazu na vreme da se ne nerviramo.

Објављено: 31.08.2008 17:08 - ()


0
0
Da, peticiju za smenu studenta prodekana! Prvo je izdao studente kada je predlozio da se poveca broj ljudi koji se upisuju, pa cemo imati jos vece guzve, ne cima se za kompezaciju, i ne odgovara na mailove! A cujem, jako puno radi na menadzerijadama, zurkama, i onim Fonovim beogradskim igrama... To su ljudi koji su samo karijeristi i to treba satreti. U sredu jedan apir i da se svi potpisemo i trazimo od njega da sam podnese ostavku, kao i onaj ljugavi studentski parlament... Uaaaaaa

Објављено: 31.08.2008 16:52 - ()


0
0
cemu ovoliko frka oko ovoga? svega 20 studenata druge godine je ocistilo godinu u junu i ima sada uslov...zar stvarno mislite da ce svi studenti sa druge godine uopste dati uslov do kraja oktobra (2) pa ce biti problema oko mesta??? [b]ovde je poenta da se studentima sa smera ISiT koji su u samofinansirajucem statusu, a dali su vise ispita od ostalih sa tog smera, omoguci da predju na budzet, dok se ne popuni kvota...ali iskreno, mislim da svako ili bar skoro svako ko da uslov, da ce upisati trecu na budzet...[/b]jer nece svi sa informacionih dati uslov i upisati trecu...koliko znam, ostali smerovi nemaju studente samofinansirajuce, pa nema sta ni da brinu...postoji kvota koliko koji smer moze da upise studenata na budzet...

Објављено: 31.08.2008 16:44 - ()


0
0
Pa sto jednostavno na kazu,taka znamo da su lopovi ali barem kazu sta i kako. Ovako prikrivaju svoj lopovluk (naravno ako je sve ovo tacno) koji ce i onako biti otkriven pa ispadnu jos gori.

Објављено: 31.08.2008 16:43 - ()


0
0
Ma ljudi daj da micemo tog studenta prodekana, i onako nista ne radi sem sto skuplja pare po menadzerijadama! [color=red][i]PETICIJU[/i][/color] za [b]smenu[/b] studenta prodekana!

Објављено: 31.08.2008 16:39 - ()


0
0
Znaci momci slusam, sve vas koji ste govorili da puskice i drgui samo prave frku oko svega toga, i da je sve ok i da nema problema! Ajde objasnite sada ovo???

Објављено: 31.08.2008 16:38 - ()


0
0
Nista u sredu svi na protest.... Nemoj da neko nije doso!!! :D

Објављено: 31.08.2008 16:35 - ()


0
0
Zasto je ovaj retard student prodekan,aj da ga smenimo i sklonite onu sliku nedelje gde je on strebercina sa majcom fona!!!

Објављено: 31.08.2008 16:25 - ()


0
0
Marine Turcine, sta ti je ovo znacilo....

Објављено: 31.08.2008 16:18 - ()


0
0
znaci 43 tek posle oktobra ???

Објављено: 31.08.2008 16:11 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

12 + 10

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности