Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

To je za uplatu ispitnih svezaka a osiguranje im placas na ruke

Објављено: 01.09.2008 21:48 - ()


0
0
Ako neko planira da blokira bulevar, mora prvo da se upozna sa procedurom!!! U tom slucaju treba pozvati policiju i obavestiti ih za vreme i mesto blokiranja ulice, a ne tek tako ko indijanci...Ovi sa arhitekture su zvali policiju, saopstili im razloge i dobili su potpunu podrsku MUP-a...eto, cisto da znate kako se to radi. To je proverena iformacija od organizatora tadasnjih protesta...

Објављено: 01.09.2008 21:47 - ()


0
0
Tek sad vidim da kad placas to FAMOZNO osiguranje pises da je svrha uplate "ispitne sveske"... Koji su to lopovi, ovo je SKANDAL !!!

Објављено: 01.09.2008 21:46 - ()


0
0
:zaljubljen:

Објављено: 01.09.2008 20:32 - ()


0
0
pa valjda je bilo do sada kada upisujes fax koliko tada kosta godina, da tako ostaje do kraja, a nama je bila 110, nije valjda i to na fonu drugacije? Pa upisace svi drugu godinu, to jeste, kao sto svako moze da upise fon, ali je cilj ne placati, jer ako se slazete 110000 nije malo!

Објављено: 01.09.2008 20:29 - ()


0
0
Zaboravih da pomenem da se slazem u potpunosti sa ovim vezano za studenta prodekana...

Објављено: 01.09.2008 20:13 - ()


0
0
Sta ste se popalili, svi ce upisati godinu kao i do sada, pa bar se na FONu zna da uvek bude tako... Zato ucite, i samo opusteno...

Објављено: 01.09.2008 20:12 - ()


0
0
Marine ti si pomogao sastvim dovoljno. Samo nesto seres. Batice, ti se fino popakuj i opustaj se koliko volis! Mi cemo sada malo da resavamo svoje probleme, a ti vidi da predas tu [b]ostavku[/b]. Kako te samo nije sramota?! Barabo.

Објављено: 01.09.2008 19:54 - ()


0
0
121 valjda ne 110. Na sajtu pise 110 ali je 121 000 sad.

Објављено: 01.09.2008 19:49 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

12 + 11

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности