Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

q :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak:

Објављено: 01.09.2008 23:50 - ()


0
0
Cestitam kolega na ociscenoj godini. Ali i dalje nisi upravu, na protest ne dolaze samo dangube. meni je ostalo jos pola ispita i ja sam ocistio, i upisujem se u septembru bez obzira na uslov. Ali problem nije ovde to sto sam ja uspeo, vec to sto fakultet menja odluke kako mu se cefne, mimo odluka koje su vazile do sada, i najgore od svega toga je sto mi i dalje neznamo nista, a morali smo uslove da znamo jos napocetku godine.... A sto se tice Marina, slazem se da ljudi preteruju. Ali ni on nije korektan, ako je vec izabran za studenta prodekana. onda je duzan da bude u stanju da nam kaze sta se desava, da zove profesore, i da ako nista drugo barem izadje pred nas i da kaze : "ljudi meni oni nista nece da kazu, sta vi mislite da treba da radimo!!!", a njegovo cutanje nije koretktno niti je u skladu sa njegovom funkcijom.A sto se tice ostalog tu ljudi gresite dusu, jer zaista nemoze on da utice na uslov, kompezaciju i te stvar Make love not war, of was it other way around... :P

Објављено: 01.09.2008 23:48 - ()


0
0
na protest izlaze dangube koje nece da uce nego da se provlace krzoz fax,.....lepo se sedne ,nauci,ocisti godina u junu,i onda si 3 meseca slobodan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Објављено: 01.09.2008 23:38 - ()


0
0
a da bacimo dinar medju njih i gledamo kako se za njega bore do smrti?? :lol:

Објављено: 01.09.2008 23:31 - ()


0
0
ajde...dishi malo! ju! evo srce mi je zadrhtalo....jadna uprava....josh jadniji parlament, a tek marin.... :(( ufff... ako se prihvatio da radi to, onda nek radi-a ne da mu glava sluzi da se pojavi u rubrici pitajte... i niko od njega nije trazio kule i gradove samo jednostavno da pokaze da je ziv i da je tu za nas studente.... a to da nema charobnu moc-upravu si....nema je za nas, a za sebe itekako ima .

Објављено: 01.09.2008 23:22 - ()


0
0
E sada podsecate na vladu srbije! Rasulo! samo serete, okrivljijete jedne druge, a nista pametno da preuzmete. I eto zasto nam parlament ne radi nista, jer je sastavljen od ljudi kakvi ste i vi, a jos jednom napominjem MARIN nije dekan, niti ima carobnu moc da ispuni svaku vasu zelju, on je student kao i mi, koji cuje sve informacije i kad vam prenese - neodgovara, smenite Marina :P Kakvi DEBILI! na FON-u se jos nista ne zna, kao i na vecini fakulteta i nece se znati dok se na nivou univerziteta ne donese odluka! I zato ostavite ljude na miru i uzmite knjige u sake!

Објављено: 01.09.2008 23:17 - ()


0
0
prodacemo ih u belo roblje i platicemo shkolarine....jer zlo je uvek tu! :lol: :lol: :lol:

Објављено: 01.09.2008 23:16 - ()


0
0
:lol: :lol: :yo: Pazi ovako: traktorom ulecemo u zgradu, skidamo onu satelitsku antenu i antenu za WiFi, i nabadamo nase zastave...dok se crni dim polako dize ka nebu..a?? Zamisljam, zamisljam.. :yo: p.s. E, a sta cemo sa zarobljenicima iz uprave..?

Објављено: 01.09.2008 23:13 - ()


0
0
e ja imam traktor, pa mozemo nesto tipa demonstracija 5. oktobra... da stavim plug pa kao ulecemo u zgradu..ste za :yo:

Објављено: 01.09.2008 22:50 - ()


0
0
Naravno...

Објављено: 01.09.2008 22:40 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

1 + 6

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности