Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

ja nemam Facebook niti zelim da se registrujem tamo, ne vidim problem da komuniciramo ovde???

Објављено: 01.09.2008 03:03 - ()


0
0
Molim Vas da zahtev dopunte stavkom, da se ukine OBAVEZNO PLACANJE OSIGURANJA. Da bi neki lopovii ostali bez plena. Ja ga necu platiti sigurno, ali naivna i plasljiva studentarija nece smeti da pisne. Inace, ni ja preterano ne verujem ovo Marinu, lik nas je previse puta izdao da bi sada iskreno pomogao. Mislim da pokusava da spasi sopstveno dupe, a kada ga spasi svi smo opet na cedilu... Bolje mu vi posavetujte da podnese ostavku, i nek neko od Vas inicijatora bude predlozen za Studenta prodekana jer Vam stvarno svaka cast na inicijativi!!! Pozz

Објављено: 01.09.2008 03:01 - ()


0
0
izvinjavam se zbog pravopisnih grsaka, zurio sam (ne mozemo, predjite, prethodni)... jbg

Објављено: 01.09.2008 02:59 - ()


0
0
E nisam procitao prethodni post, sto se tice pregovora, trazimo samo javno, tj na primer svi u 015, pa pred nas 500 pricaju npr. dekanka i Milija Suknovic... Samo je fora sto mi nemozemo svi u glas nego jedan treba da prica, ali pred SVIMA. Toliko, i predjide na facebook kao sto sam zamolio u predhodnom postu. Hvala :cool:

Објављено: 01.09.2008 02:56 - ()


0
0
Ja sam protiv toga da se saradjuje sa Marinom, sve ces vas prejebati i na kraju cete vi ispasti debili a on heroj. Ne pustajte ga samog u dekanat i ne verujte mu nista dok vi sami ne cujete info iz usta onih na koje on mozda prebaci krivicu.

Објављено: 01.09.2008 02:53 - ()


0
0
Naravno da ce ostati mesta za ljude koji daju uslov na budzetu, pa samo ce se 60 studenata koji su ocistili godinu upisati 2. septembra, a ima po 200 mesta na ISiT i Men dok na OM i UK ima valjda po 150...Ne lozite ljude previse...

Објављено: 01.09.2008 02:53 - ()


0
0
Ljudi (atmosfera je super al) smirite malo strasti... Sutra je neformalan "kafanski" sastanak nas "organizatora" sa kog cemo verovatno poslaiti zvanican dopis faksu oko odrzavanja protesta sa svim zahtevima. (Koga trazimo, kad i zasto). Iscimali smo i Marina (studenta - prodekana) da dodje da pomogne i on je pristao iz prve, pa cemo sutra da vidimo. Sve sta se dogovorimo kacimo na facebook, fonforum i puskice, pa ce SVI biti upuceni o detaljima!!! Marin zna procedure, a i profesore, a mi imamo volje i vasu podrsku da ovu pricu izguramo do kraja, mislim da je to dobitna kombinacija i da mi budemo zadovoljniji, a i on da se pokaze na delu i izvuce od negativne reputacije koja ga po forumima ganja zadnjih dana. Samo jos jedna napomena, SVE KOMENTARE i PREDLOGE saljite na facebook, na temu [url=http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436] Protest studenata fona [/url] kako bi nam pomogli da ne jurimo sva pitanja po forumima nego da do sutra dodamo nova i uradimo sistematizaciju, pa saljemo glavesinama Voli vas sve Srle :cool:

Објављено: 01.09.2008 02:48 - ()


0
0
Da li ste vi svesni da cemo mi ispasti takve moroncine i debili ako Marina posaljemo da prica umesto nas!!!! Ko zna sta ce da se domundjava, a onda ce ( vec imam sliku u glavi) sici i reci...jao ljudi i mene su zajebali rekli su mi bla bla a sad rade bla bla, ali opusteno sredicemo mi to( i onda ce da namigne onako smekerski u konteksu on je baja ra-ta-ta-ta-taaa) ... E, PA JA NECU DA MI TAJ RETARDIRANI STVOR ISTA "SREDJUJE",JER DA JE IMALO SPOSOBAN DAO BI OSTAVKU I SAKRIO SE U MISIJU RUPU( doduse ovaj deo je odavno krenuo da praktikuje.....apsolvirao ga je kuliranjem mejlova i postavljenim pitanjima od strane studenata) ili da neko ide sa njim, ali njega samog poslati ravno je debilizmu...jer onda ne bi trebali ni da dolazimo i gubimo vreme... a on i ne mora da dolazi na protest, jer je odavno pokazao da ga mi kao studenti uopste ne intreusjemo...najvise smo ga intresovali kad nas je redom vukao za rukav da glasamo za njega! moze opusteno da sedi gore sa onom "naucno-doktorskom" lopovskom "bransom", jer su tu....samo ovaj bez ovoga "naucnog-doktorskog" dela ...

Објављено: 01.09.2008 02:41 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

6 + 20

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности