Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

Inace, za sve marinove pulene. On je na Facebooku stavio da nece doci na protest, iako je pozvan.

Објављено: 01.09.2008 02:40 - ()


0
0
nije poenta samo da ih nateramo da nam kazu koji su tacno uslovi, vec i da se izborimo za svoja prava! :aaa: ne mogu da traze da se sa 60 poena upisuje na budzet, a ostali da placaju. i to sto se prica da ce se svaki preneseni poen placati preko 1000 dinara, to je sramota! i protivzakonito je da se o tome cuti sve do kraja oktobarskog roka! vec su na svom sajtu izbacili obavestenje o uslovima upisa i to NE sme da se menja u poslednjem trenutku! :ljutko:

Објављено: 01.09.2008 02:39 - ()


0
0
@shraf eto zato i zato...

Објављено: 01.09.2008 02:35 - ()


0
0
Zbog objavljivanja dva zvanicna dokumenta fona koja su unela opstu pometnju kod studenata http://www.puskice.org/download/odluka.pdf i http://www.puskice.org/download/upis_posle_juna_2008.pdf , a vezano za UPIS i OBNOVU naredne godine, i odrzavanja (sticanja) prava skolovanja NA TERET BUDzETA, organizujemo ovaj skup. 1) Informacije koje smo prethodnih dana licno dobijali od studentske sluzbe obeshrabrujuci su i promenljivi iz dana u dan. 2) Mogucnost da jos niko nista ne zna odavno je istekla (o tome se misli pre pocetka godine) 3) Trazimo Odgovore !!!! Evo osnovnih podataka iz studentske sluzbe ... -Kompenzacija ispita: ... vise nema kompenzacije... (Kako, tek tako, ukinuto u hodu?) -Uslov za upis 2e god. je 43 ili 60....ne zna se... - Uslov za upis 3ce god. je : 31 ili 37... ne zna se... (Kako se ne zna? Ko se ceka za odluku?) -Prag za budzet je: Dat uslov ili Ostvarenih 60 ESPB bodova ili Rang lista koja garantuje upis samo onima koji su ocistili godinu ...rang lista najverovatnije... (Kako sad od jednom studentima nije garantovan prelazak(ostanak) na budzet(u), a npr. dali su uslov u junu?) -Zamrzavanje godine: Vise ne postoji retroaktivno, tj za proteklu godinu. (Sta ako je neko bio ozbiljnije bolestan duze od 3 meseca i bio onemogucen da dolazi redovno na faks?) Ljudi su voljni da znaju istinu, i nikom nece biti problem da se iscima do faksa na pola sata da bi dobio tacnu informaciju. Sto nas bude vise, to bolje, a bice nas... 03.09 !!! Nije rec o nekakvoj opstrukciji rada faksa, vec izgleda da jedino ako se okupimo mozemo da razbijemo dileme i dobijemo informacije koje nam trebaju. Niko vama na mejl nece da daje informacije, jer se plasi odgovornosti i eventualnih promena. 3ceg je cilj da neko od zvanicnika istupi i glasno i jasno razbije dileme i spekulacije a za to je i bilo krajnje vreme !!!

Објављено: 01.09.2008 02:35 - ()


0
0
pise na onom papiru da je uslov za budzet 43, jer to znaci da oni koji imaju 43, a prethodno svi sa 44 popune tih 360 mesta, nece upasti na budzet?????????????? ili sam sisla sa teme.. hmm..

Објављено: 01.09.2008 02:10 - ()


0
0
Pa sto nije na nasoj strani izdajica. On prvi treba da nas podrzi a ne da cuti kad god nesto bude on cuti. Samo neka dizu cene i rade sta im se prohte pa dokle cemo da stignemo? Njima poso cveta sve sta oce sve moze.A gde ce mi da zavrsimo? U kontejner?

Објављено: 01.09.2008 02:09 - ()


0
0
[quote]Pa jesi l preslai na bolonjiu ili nisi ako nisi onda ne vazi za tebe[/quote] A kako da znam da li sam ili nisam na bolonji, jel bio neki papir da se potpise??? :udri: hvala na kompletnom odgovoru

Објављено: 01.09.2008 02:08 - ()


0
0
Narode sada je najbitnije da budemo slozni i da se ne raspravljamo po puskicama sta je ko rekao ili zasto. Marin mora da bude nas predstavnik i da zastupa nasa prava, zato ce on morati pred sve ljude u sredu, upravu i nas. Ukoliko ne bude tako onda je zaista zaj... stvar. Ne prepricavajte sta, kako ili zasto nego svi dodjite u 13h da konacno razjasnimo misteriju upisa narednih godina. Posle toga cemo da optuzujemo, da se raspravljamo ili sta vec... pozdrav svima i vidimo se tamo :)

Објављено: 01.09.2008 02:02 - ()


0
0
ne zelim da te vredjam jelena ali ti si retard...gore sam ti napisao ne mora covek da zna,vidimo i sami da vlada haos nismo debili,ali ako je covek na toj funkciji i ako "predstavlja" studente jel je moguce da ne moze da kaze bilo sta...umislio baja da je sad neki faktor i ne odgovara na poruke i mejlove...bar da kaze,fazon e ljudi ne znam ni ja sta se dogadja,raspitao sam se na faxu,nista nisu hteli da mi kazu,znam koliko i vi,ajde da pokusamo da uradimo to to i to ili najbolje da sacekamo,ma bilo sta da je zucnuo!!!

Објављено: 01.09.2008 01:45 - ()


0
0
Pa jesi l preslai na bolonjiu ili nisi ako nisi onda ne vazi za tebe

Објављено: 01.09.2008 01:34 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

12 + 20

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности