Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

[quote]Odgovor:AKO SI PRESLA NA NOVI SISTEM PO BODOVIMA ODNOSI SE I NA TEBE I SVE IZ TVOJE GENERACIJE KOJI SU PO TOM SISTEMU[/quote] A kako znati dal si presao/la ili nisi??? :udri:

Објављено: 01.09.2008 01:25 - ()


0
0
@Mocha Post ti nije izbrisan (iako ima vulgarnog i uvredljivog sadrzaja) samo zato što si kritikovao rad Puškica. Kao što i sam vidiš u vesti lepo piše "прелиминарне информације". To svakom normalnom čoveku znači da postoje šanse ali da nije sigurno. Inače, naši izvori za svaku vest blisku PeNtAFONu se čuvaju u najstrožoj tajnosti, i u slučaju da se ispostavi da je izvor dao pogrešan info, u budućnosti se njegove informacije duplo proveravaju. Informacija vezana za ovu vest (od danas) je sa najvišeg nivoa puzdanosti, odnosno iz usta onih koji odlučuju. Pozdrav www.puskice.org

Објављено: 01.09.2008 01:17 - ()


0
0
E dosta sa proverenim infoima i izvorima bliskim pentafonu i tim s***** idemo 3. na fax a dok ja ne vidim pecat i potpis na papiru kao zvanicno obavestenje FONa (kao vest od 14.jula) necu nista da komentarisem i da razbijam glavu a preporucujem to i svima ostalima

Објављено: 01.09.2008 01:13 - ()


0
0
[code]Uprava napolje...[/code]

Објављено: 01.09.2008 00:54 - ()


0
0
Uprava napolje....:)[/code]

Објављено: 01.09.2008 00:52 - ()


0
0
Pa to ostaje, samo sto su se u upravi resili da privileguju studente koji su ocistili godinu (sto je ok, ali trebali su odmah to da kazu). Ako imas dovoljno bodova, imas uslov. Poenta je da je moguce da nece biti mesta, jer su promenili pravila igre kada nisu smeli (po zakonu)...

Објављено: 01.09.2008 00:13 - ()


0
0
Sto se tice toga ne bi smeli da uvlace 05 generaciju po 170. clanu statuta akko cemo tako a sto se tice ovog ******* nista ne treba da se veruje dok se ne nadjemo 3. na FONu da vidimo sta oni kazu

Објављено: 01.09.2008 00:08 - ()


0
0
Jebite se vi puskice sa "vasim informacijama bliskih pentafonu", ko se oslanjao na te informacije samo se zeznuo. U junu ste rekli da ce biti kompenzacije i manje bodova za upis prve i druge godine a evo ste se desava!!! Evo sta ste napisali: 19.06.2008. Од наших извора блиских ПентаФОН-у нам стижу лепе вести за студенте. Наиме, прелиминарне информације показују да ће управа дозволити и октобар 2 и компензацију. Такође студенте ће обрадовати и вест да су критеријуми за упис друге и треће године спуштени на 31 бод из текуће године. Још је само остало да студенти засуку рукаве и искористе ове бенефиције. Puskice SUCKS!!!

Објављено: 31.08.2008 23:58 - ()


0
0
PUSKICE A JEL ZNATE DA LI TO VAZI ZA 05 GENERACIJU?JA SAM OBNOVILA DRUGU I ZNAM DA JE NAMA BIO USLOV 7 OD 11 ISPITA Smrc PA NEMAM JA PARA ZA FINASIRANJE Odgovor:AKO SI PRESLA NA NOVI SISTEM PO BODOVIMA ODNOSI SE I NA TEBE I SVE IZ TVOJE GENERACIJE KOJI SU PO TOM SISTEMU

Објављено: 31.08.2008 23:31 - ()


0
0
Kako je dobar nacin upisivanja kad za drugu je broj budzetskih mesta 360. Pa toliko je za prvu godinu. Prosle godine skoro svi koji su dali uslov presli (ili ostali) na budzetu,a to je mnooooogo vise od 360.

Објављено: 31.08.2008 23:18 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

10 + 3

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности