Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

Ne....treba ti sada 60 poena da bi upisao drugu,isto vazi i za septembar-oktobar...tek posle oktobra ce ici po 43poena i naravno koliko ostane mesta...mada sve je to mutno... :ljutko:

Објављено: 31.08.2008 20:18 - ()


0
0
mene interesuje to da ako sam sad u prvoj na budzetu i u posle junskog imam 48 poena i uslov za smer da li ja ostajem sigurno na budzetu

Објављено: 31.08.2008 20:11 - ()


0
0
Kakav mi je to student prodekan, ako on nema prave informacije. Jos gore kako se usudjuje da daje informacije studentima ako one nisu proverene. Lako je napadati nekog ko je uvalio svoju guzicu i nista ne radi, vec samo pozira i skuplja kes. Lepo rece jedan covek gore kako je pokopao studente time sto je (uprkos protivljenju studenata) podrzao povecanje broja upisanih, sto se ne bavi kompezacijom i slicno. Kako bre neko njega moze da drzi u neznanju, pa nisam ja glasala za njega(pored toga sto me je vukao za rukav da glasam za njegovu listu) da bi on dozvolio da ga neko drzi u neznanju... Ej ova afera traje vec 10 dana, a njega neko drzi u neznanju... MA DAJ!!! MARINE, NESPOSOBAN SI!!!!

Објављено: 31.08.2008 20:11 - ()


0
0
Predlazem da ne napadate studenta prodekana toliko, niko to nije zasluzio, a pogotovo sto ne znate da li njega drze u neznanju kao nas i tako to... Suzdrzite se od toga dok god nesto sigurno ne saznamo... Lako je napadati nekoga, a tesko je biti u kozi napadnutoga. Pa i da je nesto pogresio, ajde nemojmo ga lincovati, nego da vidimo zasto i akko. Pljujete po FONu sa pravom, bas preteruju, ali ko zna da li on nesto i zna pouzdano, da li su mu rekli. Uostalom, nije on nikoga obmanuo, dao je svoje [u]misljenje[/u]! Tu su i Puskice pogresile, u jednoj vesti pise kako je rekao misljenje, u drugoj se misljenje pretvara u "obmanuo je studente"... Nije lepo, ne zasluzuje to...

Објављено: 31.08.2008 20:01 - ()


0
0
Ni Marin nije ocistio godinu...valjda misli o sebi ako ne o nama :)

Објављено: 31.08.2008 19:53 - ()


0
0
Marine, podnesi ostavku. Ovim gestom si stvarno preterao... Bolje sam nego mi da te smenjujemo...

Објављено: 31.08.2008 19:25 - ()


0
0
PUSKICE A JEL ZNATE DA LI TO VAZI ZA 05 GENERACIJU?JA SAM OBNOVILA DRUGU I ZNAM DA JE NAMA BIO USLOV 7 OD 11 ISPITA :(( PA NEMAM JA PARA ZA FINASIRANJE

Објављено: 31.08.2008 18:47 - ()


0
0
Ja mislim da bi trebalo da obavestimo ministarstvo o ovome AKKO je istina posto nista nije provereno dok se FON zvanicno ne izjasni mada mislim da su to uradili rasporedom upisa koji su skoro objavili.Znam da su i oni za uvodjenje bolonje i ovih novih uslova za budzet ali to treba da se javci na pocetku godine a ne pred septembraski rok za koji su inace prosle prijave odmah nakon objavljene vesti od 14. jula

Објављено: 31.08.2008 18:27 - ()


0
0
Samo da kazem da sam u sredu ispred faxa!

Објављено: 31.08.2008 18:20 - ()


0
0
Hocemo novog studenta prodekana!

Објављено: 31.08.2008 17:55 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

2 + 10

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности