Misterija, upis na budžet...

// Категорије: Инфо |

Студенти прве и друге године који наредну годину студија желе да упишу на терет буџета, ипак ће морати да стрепе за своју судбину, захваљујући НЕблаговременом обавештавању од стране управе (што је и законски прекршај по Закону о Високом образовању Члан 86. став 2 тачка 2). Наиме позадина обавештења је заправо план управе ФОНа о начину уписа студената на буџет (који је у приципу добар, али касно (не)презентован).

По том плану на терет буџета се у наредну школску годину може уписати 20% студената више него у претходној години (за упис друге то је 360 студената, а за упис треће се не зна). Међутим на ФОНу је одједном постало битно да ли сте очистили годину а не да ли сте дали услов(по спуштеном критеријуму), па се тако на буџет након јунксог и септембарског рока могу уписати само студенти који имају 60 ЕСПБ за сваку претходну годину, док ће се за преостала места на буџету (ако их уопште буде било) од октобра борити они који имају услов за упис наредне године. То говори да се на буџет највероватније неће уписати сви они који дају услов, већ само одређена квота, а и за оне који очисте претходне године односно дају по 60 ЕСПБ за сваку претходну годину није сигурно да ли ће упасти у ову квату (ако се деси да се попуни већ у септембру).

Да ли је Студент продекан намерно или случајно обмануо своје колеге, и због чега се Продекан за наставу не јавља на све апеле да студентима разјасни ситуацију о проблему, не можемо са сигурношћу да утврдимо. Међутим, постоји сумња да је овако штуро информисање и изазивање стрепње код студената намерно осмишљено, како студенти не би обратили пажњу на другу НЕЗАКОНИТУ одлуку. То је заправо ОБАВЕШТЕЊЕ којим се сви студенти обавезују (на основу чега?) да плате ОСИГУРАЊЕ без обзира да ли желе да се осигурају или су већ можда осигурани, а коју можете прочитати на дну истог документа. Позадина те одлуке је највероватније нечија КОМБИНАЦИЈА да узме проценат и то преко леђа студената, иако студенти ни по ком основу нису у обавези да плаћају осигурање.

У међувремену су се студенти прве и друге године организовали и најавили протестно окупљање испред ФОНа за среду (03.09. 2008. год.) у 13 часова. А све о овом догађају можете прочитати на Facebooku http://www.new.facebook.com/event.php?eid=22424784436&ref=mf .

A kad je upis za samofinansirajuce koji su dali uslov za III u junu?

Објављено: 01.09.2008 12:14 - ()


0
0
E obavezno da bude borba NE SAMO DA NAM KAZU kako i sta za upis i ostalo, vec DA SE IZBORIMO ZA NASA PRAVA I DA BUDE KAKO SU REKLI ZA UPIS RANIJE A NE 60ESPB. I ja sam za BLOKADU BULEVARA!

Објављено: 01.09.2008 12:03 - ()


0
0
slazem se sa predlogom!

Објављено: 01.09.2008 10:34 - ()


0
0
Arhitektonski faks (tj. njegovi studenti) su uspeli da se izbore za svoja prava (da im se definise nacin upisivanja sledece godine-koji nisu znali do poslednjeg casa kao i mi, i da im se skolarina spusti sa predlozenih 240000 na 160000 din.) [color=red]TEK KADA SU BLOKIRALI BULEVAR ISPRED FAKSA I KADA SU PRIVUKLI PAZNJU GOMILE MEDIJA! PREDLAZEM DA I MI BLOKIRAMO NAS BULEVAR! [/color] Mora nekome da se skrene paznja na javasluk i esnafsko ponasanje uprave fon-a!

Објављено: 01.09.2008 08:17 - ()


0
0
Sta bi bilo kada bi neko ko je na budzetu obnovio godinu (drugu), da li ostaje na budzetu ili pada na samofinansirajuci?

Објављено: 01.09.2008 05:51 - ()


0
0
evo pitanjca... :) [color=blue]da li je tacno da ce se placati svaki preneseni poen u sledecu godinu i koliko? [/color] ako je odgovor da hoce, ja cu licno da organizujem protest! :durisha:

Објављено: 01.09.2008 04:56 - ()


0
0
uuuuuuuuuuuuuuuu

Објављено: 01.09.2008 03:33 - ()


0
0
Ma mozete svi da mi ga...

Објављено: 01.09.2008 03:31 - ()


0
0
Srle ili Boris za Studenta prodekana!!! Uraaaaa!!!!

Објављено: 01.09.2008 03:18 - ()


0
0
Dobro, vi koji nemate facebook, vi rokajte postove gde stignete, samo nisam siguran da cemo sve i svuda pohvatati od predloga i pitanja, al boze moj nece biti kasno ni 3ceg na licu mesta nesto da se doda (niko nece imati flaster na ustima) :D Sve ok, a i ovo za osiguranje sigurno ide na spisak :cool:

Објављено: 01.09.2008 03:09 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

0 + 11

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности