Posle protesta, većina problema rešena...

// Категорије: Инфо |
Како сазнајемо од организатора данашњег протеста на ФОН-у, већина проблема студента прве и друге године је решена. За овако ефикасно решавање проблема испред управе ФОН-а најзаслужнији је продекан  Проф. др Милан Мартић, који је по ко зна који пут показао да за студенте увек има разумевања и жели да решава њихове проблеме. Са друге стране, нажалост санајемо да је Студент продекан још једном пао на тесту одбране интереса студената, па је чак почео и да се сукобљава са њима.

Према информацијама организатора, испред ФОН-а се у 13 часова скупило око 150 незадовољних студената прве и друге године. Делегација студената је потом затражила састанак са управом а примио их је продекан Проф. др Милан Мартић.Cа њим у канцеларији дочекао их је и Студент продекан Марин Јовановић. Делегација незадовољних студената је са Проф. Мартићем успела да постигне договор по свим тачкама, које можете прочитати овде.

Интересантно је да је након састанка професор Мартић заједно са делегацијом сишао пред све окупљене студенте и лично им изложио постигнут договор,као и планове о даљем решавању проблема. Овим је професор Мартић по ко зна који пут на ФОН-у показао да је један од професора којима су студенти заиста на првом месту и да је увек спреман за сарадњу. Такође, продекан је позвао студенте да учествују у доношењу одлука   (претпостављамо зато што Студентски парламент и Студент продекан не раде свој посао) које се тичу студената у будућности, те и у то име направио договор са представницима незадовољних студената

Са друге стране, интересантно је да је Студент продекан само прошао поред групе протестаната и  попео се у Деканат, где је заједно са професором Мартићем дочекао делегацију студената, и том приликом покушавао колеге да одврати од њихових захтева.
У међувремену, како сазнајемо, студенти су почели да скупљају потписе за петицију којом ће Студента продекана и делегате у Студентском парламенту позвати да поднесу оставке, због не залагања за студенте и њихове интересе.

Marine, sram te bilo!!!! Kada podnosis ostavku??

Објављено: 04.09.2008 00:58 - ()


0
0
[color=indigo]Mislim da stvarno nema smisla da ne bude kompenzacije, jer niko od nas ne trazi ispit na poklon...mi cetvrtu godinu ne mozemo upisati bez polozenih 28 ispita, kakve veze ima ako jedan iz drge ostane, to znaci da smo dali jedan vise iz trece, sto ne znaci da smo lencuge, losi (razmazeni) ljudi, losi studenti...zbog cega neko da padne godinu ako ima polozenih 28+ ispita?!.... Nije fer,jel da?[/color]

Објављено: 04.09.2008 00:58 - ()


0
0
ali sve je to nezvanicno,... znace se posle sastanka 11-og i 12-og

Објављено: 04.09.2008 00:52 - ()


0
0
Ljudi, receno je da novi zakon ne poznaje kompenzaciju, ali da ce se upisivati treca godina sa 60 espb bodova iz prve i 31 bod iz, druge, drugo zakon je los, koji odreduje pravila upisa, i to se najvise gleda da se ispostuje zakon kada se upisuju studenti na teret budzeta, jer drzavu zanima za koga placa,... i to proverava inspekcija,... kompenzacija, upis is sve ostalo ce se razmatrati na sastanku 11-og i 12-og , o svakoj generaciji i zato treba da dodju studenti sa svake godine i svih smerova po nekoliko njih, bio sam na sastanku, svi su bili korektni,... pogotovo profesor martic, jer smo dosli kao grupa, neformalna, da radimo posao studentskog parlamenta, odredite i tacno definisite pitanje, i koja ste generacija i godina pa cemo sve predati 9-og ili 10-og,... i razresiti dilemu,... [color=brown][/color]

Објављено: 04.09.2008 00:51 - ()


0
0
05 sam generacija, obnovila sam prvu pa me interesuje koliko mi treba za uslov za 3 god, samofin sam od pocetka i jel prelazim na budzet?

Објављено: 04.09.2008 00:41 - ()


0
0
05 sam generacija, obnovila sam prvu pa me interesuje koliko mi treba za uslov za 3 god, samofin sam od pocetka i jel prelazim na budzet?

Објављено: 04.09.2008 00:38 - ()


0
0
[color=green]Kompenzaciju pokusajte da izborite[/color][size=18][/size]

Објављено: 04.09.2008 00:15 - ()


0
0
I mene isto, isto 05 generacija i samo mi kompenzacija moze pomoci!

Објављено: 04.09.2008 00:08 - ()


0
0
Drago mi je sto smo danas uspeli da dodjemo bar do nekih odgovora! Jedino sto mi nije jasno je: zasto smo takvi ljudi?! Danas nas je bilo jako malo, pa nisu ova pitanja i sve ovo bitna samo za nas, koji smo danas bili , nego za mnoooooooge, ali oni se nisu pojavili... To je jedina stvar koja nam nedostaje.. da podrzavamo jedni druge! Kapiram da je rok, zato i necu biti toliko kriticna, ali... Imala sam priliku da cujem, a i da procitam ovde da su ljudi jako sebicni. Ovima koji su dali uslov, cast izuzecima, nije palo na pamet da se danas pojave i pruze podrsku nama ostalima! Pa dajmo! Cemu to... Ali, ne vredi sada pocinjati tu pricu... LJUDI, SVI KOJI STE DANAS BILI SVAKA VAM CAST!!! I HVALA STO STE SE POJAVILI!!! [u][/u]

Објављено: 04.09.2008 00:06 - ()


0
0
[color=indigo][size=18]nista drugo me ne zanima, samo kompenzacija, 05 sam generacija.. Molim vas ubedite ih da je bude!!![/size][/color]

Објављено: 03.09.2008 23:48 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

8 + 10

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности