Gužva na PJP-u

// Категорије: Инфо |
Како истрага Пушкица показује, професори и асистенти не поштују студенте, па чак не ни њихове основне потребе. Наиме услед неколико пријава студената на недавно одржани колоквијум из предмета Програмски Језици, Пушкице су покушале да добију информације шта се то десило и добили смо следећу изјаву једног од многих сведока овог догађаја:

"Ситуација је следећа: колоквијум из програмских језика касни. Сви чекају, нервозни. Једном колеги у 003 се слошило (ајд сад) и хтео је да изађе да пије воде у wc-у. Пита Сандру, асистенткињу економије, (која нам је била дежурна) да изадје до wc-а. Она га не пушта. Објашњава јој да му је лоше и мора до wц-а. Она не попушта. Он ипак одлази и враћа се после 2-3мин.
Долази Нина са задацима. Објашњавају јој ситуацију, колоквијум још више касни... Излази Нина (није поделила задатке) и шаље Марка. Марко долази и почиње да дели папире. Марко инсистира да колега напусти колоквијум и тражи му личну карту. Колега даје личну карту. Мислимо да је сада све у реду и да почиње колоквијум. Не, није. Марко и даље не дозвољава колеги да ради колоквијум. Колега остаје и буни се, прича ста се десило, позива се на студенте који су видели о чему се ради. Марко остаје при свом мишљењу. Колега се изнервира, узима личну карту и хоће да изађе, уз то каже да ће да пријави овај случај надлежнима. Док пролази, Марко му се испречи и не пушта га да прође. Нисам чуо шта су причали, био сам подаље. Колега после пола минута заобилази Марка и излази. Колоквијум почиње."

Јасно је да су асистенти само пратили протокол, не дозволивши колеги да излази ван учионице, али задаци још нису били подељени, па заиста не видимо ни један рационални разлог зашто колега није био пуштен у wc, чак и кад је нагласио да се не осећа добро.
Такође "колега" Марко Петровић, иначе главни асистент на предмету Програмски Језици, је ускратио право слободе кретања дотичног колеге које му се гарантује Уставом Републике Србије, члан 39, након што се колега изјаснио да жели да овај случај пријави надлежнима.
Видно је да је и колега који је био погођен овим чином прекршио правила полагања испита и да су асистенти имали сво право да га искључе из полагања колоквијума, али не можемо, а да се не запитамо, да ли је то заиста био једини начин да се поступи у оваквој ситуацији!?!
hhhhaaa ja bezim kao picka...hhhaaa! ma imam pametnija posla nego da citam i zborim prazne price sa osobom koja ima ocigledno IQ 20 i toliko nakupljenih komplexa tokom vremena da nemam reci!!! Ako te je ujak "pipao " kad si bio mali idi obrati se psihijatru i nemoj kenjati ovde!! Eee da i to da sam kratak, tvoja keva se nije zalila jer mi je 25 cm(kad ga presecem na pola:)). P.S pozdravi kevu :P

Објављено: 30.06.2008 08:11 - ()


0
0
brate ja umem da kenjam...al ste me preshli u svakom smisli! Prvo BUDALO jedna ISKOMPLEXIRANA sve to sto si pisao i mene prozivao je samo mirror tvoje licnosti sa kojom sam ne mozes da se pomiris! Sigurno ti nijedna riba u zivotu nije dala pa toliko kenjas!!! Niko te nista od toga nije pitao a to sto TI mislis da si ispao pametan tako sto si shatro procitao neki GEJ casopis i sada prosipas pamet...ono...duvaj ga!!! Ako ti se ne svidja olizes mi vicgla jer ja sam brate car a ti si brate picka!!!

Објављено: 30.06.2008 08:07 - ()


0
0
Pa vi koji se najvise trtite sa patrotizmom i cirilicom ste najvise i ukaljali ti rec koja ima pozitivne konotacije, kako rece kolega gore. Da je srecom bilo manje takvih kao vi koji misle da su bogom dani time sto kazu da su pravoslavci, da pisu cirilicom i da si gistro patriote ta rec bi ovde i dalje bila shvacena kao svugde u svetu a to je da se ponosis time sto si odavde. Ja sam rodjen u Beogradu, cela familija mi je odavde i vise sam Srbin nego 50% ljudi koji setaju Beogradom, pa se ne trtim sa time na svakom cosku. Ono sto osecas i radis se jedino racuna, a to sta pricas i cime se hvalis to pusti za one koji ce da ti poveruju.

Објављено: 23.06.2008 17:25 - ()


0
0
вељо брате ,ко су бре ова двојица што дробе на петнаест страна? ало бре људи па немамо ми времена да читамо ваше глупости, молим само кратко и јасно,хвала. и да сте ви неке патриоте као што причате мало више би користили ово наше лепо писмо ЋИРИЛИЦУ бре

Објављено: 22.06.2008 02:00 - ()


0
0
U potpunosti se slazemo, ali sad pricu spustamo na nivo obicnih ljudi, i naravno da su oni osetili najvise posledica, pazi mislim da je bespotrebno a i glupo pricati sta bi bilo da je bilo, u smislu da nije bilo rata i svega ostalo...ali cinjenica je da su nacini na koji su se resavali problemi gledajuci sa stanovista posledica bili pogresni, i da ljudi koji su sebe nazivali velikim Srbima i junacima, sve svaljivali na pleca naroda dok bi oni uzivali u svim povlasticama koje su im donosile funkcije na kojima su sedeli. Sve cinjenice koje iznosis stoje, al je jedina stvar u tome sto nam za to nije niko drugi kriv, do mi sami. Ja samo mislim da na osnovu gresaka koje smo napravili do sada, smo morali da iz istih izvucemo pouke. I da priznamo da gresimo, jer je cinjenica da smo izgubili i da je narod od svih najvise stradao. A sto se tice ekonomskih interesa, pa nisam siguran da je Srbija veliki magnat, bar ne danas, mozda je bila nekada ali tada je postojala Jugoslavija. I samo dodatak ovo se odnosi na Veljo to da si kratak znamo, da si jasan verovatno sebi samo, a da kad se povede ozbiljna polemika bezis ko poslednja p...a to su shvatili svi...

Објављено: 21.06.2008 23:10 - ()


0
0
Ne bojim se ja da udjem u raspravu sa tobom, slazem se da nepostoji teorija zavere, ali postoje ekonomski interesi. Kada bi poceo da analiziram kada je pocelo da nam se desava ovo i zasto mnogo bi mi dugo trebalo.... ali ukratko. Za vreme bivse Jugoslavije nikome nije odgovaral jedna jaka zemlja sa 5 vojnom silom u svetu i to jos komunisticka i tu je sve pocelo.... sto se tice novije istorije. Plan razbijanja Jugoslavije je osmisljavan mnogo duze nego sto mozes i da zamislis. Velikosrpstva nikada i nije bilo to je proizvod zapadnih medija i NDH. Srbi su se borili da ostanu na svojoj zemlji a ako ti to shvatas kao nesto lose to je tvoj problem. Malo cu promeniti svoje misljenje sa pocetka da teorija zavere ne postoji, nazovi to kako hoces teorija zavere ili drugacije nije bitno.Ono sto je bitno je da postoji Katolicka crkva i Vatikan, koji su uspeli zajeno kroz decenije da prevode u katolicku veru mnoge Srbe. Ali to nije sve, kada je vec veliki deo srba u Hrvatskoj bio primoran da predje u katolicizam, sledeca faza je bila IZJEDNACENA JE VERA SA NACIJOM. Tako su nestali Srbi Katolici, ogroman broj i postali su Hrvati. Slicno se desavalo i u Bosni, veliki broj Srba muslimana ( poturcenih za vreme Turaka) postali su Bosnjaci. Teorija zavere ili ne, nazovite je kako hocete, od najbrojnijeg naroda u srednjem veku, postali smo jedan od najstarijih u svetu. Da istina je bili smo jedan od najbrojnijih naroda u Evropi, Engleza je bilo isto koliko i nas, a sad ih ima oko 10 puta vise. I samo cu pomenuti jos da smo jucerasnji dan izbeglica docekali sa 500.000 proteranih sa svojih vekovnih ognjista. Da li je i to Velikosrpstvo? Verujem da bi ti i mnogi drugi slicnog misljenja napustili svoje ognjiste, ali postoji velike deo naroda koji se borio za svoj dom, svoju zemlju i to sa pravom!

Објављено: 21.06.2008 18:56 - ()


0
0
hihihi....al si mi smislio! stvarno si cool!...ne jedi govna...nemam vremena da pisem sastave kao ti!!! zato cu biti kratak i jasan...DUVAJ GA :yo: :hvala:

Објављено: 21.06.2008 17:50 - ()


0
0
Svidja mi se onaj deo gde ti ne stajes ni na ciju stranu ali ajde. Procitaj lepo sta sam napisao u komentaru, znaci ja nemam problem sto je neko nacionalista, ali se samo bojim da se to priblizava sovinizmu, a l dobro, shvatices mozda sta sam hteo da kazem. Odgovoricu ti jos na poslednji pasus, ne postoje neprijatelji Srba i ne postoji zavera da se srpski narod izbrise sa ove planete, postoje samo posledice velikih Srba koji su kroz svoje licne interese sprovodili svoj patriotizam i nacionalizam, i doveli ceo narod na ivicu egzistencije. Niko drugi nije kriv za nase greske do mi sami. Ali valjda je uvek lakse upreti prstom u nekoga nego prihvatiti i snositi posledice i odgovornost. I da poslednja stvar ne vidim razlog za recenicom tipa: Pa se nadju onda jos neki takozvani intelektualci da drze ovde nekom predavanja. Ja sam samo izneo svoje misljenje ti mozes sa time da budes saglasan s tim, a i ne moras, to je tvoj izbor, ali racunam da mozemo da razgovaramo bez utiska da neko nekom drzi predavanja, vec kao razmena misljenja i stavova. Osim ako se ne bojis da argumentovanim razgovorom s moje strane mogu da ugrozim tvoje isprazne stavove, sa izjavama ko sa naslovnih strana odredjenih novina?

Објављено: 21.06.2008 15:29 - ()


0
0
Ne bi da stajem ninaciju stranu ovde ali ne mogu da razumem zasto neki ljudi reci patriota, nacionalista, rodoljub.... smatraju pogrdnim. Bolje nemojte da koristite te reci nego da ih blatite. Da su vas ocevi i malo vaspitavali u duhu kako su to radili nasi predci i kad bi i malo citali nasu lepu istoriju znali bi sta one znace, ane bi ih ovako ironicno koristili. Pokusajte ljudi malo da koristite svoju glavu, sto je inace odlika ovog naroda, a ne kao veliki deo zapadnog sveta da gutate sve sto vam se servira. Svugde se u svetu rec patriota koristi sa ponosom i dostojanstvom i ima veoma jako znacenje. Jedino u zemlji cuda Srbiji, zdnjih nekoliko godina odredjeni pojedinci, marginalne stranke kao LDP, hteli vi to ili ne ali cinjenica je palcene televizije B92 ( i to sagradjena na nelegalan nacin i od kradenih para) , Natasa Kandic, Vuco....i mnogi drugi blate ovu rec. Pa se nadju onda jos neki takozvani intelektualci da drze ovde nekom predavanja. Najveci uspeh neprijatelja Srba jeste sto su uspeli da nas ubede da smo mi kolektivno kriv narod i da ubiju u nama ono sto nas je krasilo kroz istoriju i odrzalo nas kroz vekove, ponos, cojstvo, junastvo, PATRIOTIZAM.

Објављено: 21.06.2008 05:07 - ()


0
0
Drago mi je Veljo da imas recnik pravog buduceg akademskog gradjanina... Prvo politika je svuda oko nas jer je gomila takvih koji sve vide tako sto misle da su im krivi drugi pa ajde mi cemo kao politicari da se psujemo i vredjamo... Drugo politiku si jedini ti pomenuo od svih ljudi koji su ovde ostavljali komentar povodom situacije na odredjenom ispiti... Trece ti argumenti tipa pucacemo u kolena i ostalo ostavi za svoje politicare i politikante (nisam siguran da znas sta znaci ovo politikanti al recnik u sake pa trazi)... Cetvrto ta kaubojstina od ponasanja ja cu da radim sta hocu jer toboze nece meni niko nista da brani, je tvoja licna stvar al onda se i za takve stvari snosi odgovornost.... Peto (u mnogo je ovo brojeva za tebe) ako si vec krenuo da pricas o politici i ovi su ovakvi ovi onakvi daj argumente za to sto govoris cinjenice, a ne da na "resavski" nacin iznosis nesto sto si cuo na tv-u ili procitao u novinama... Sesto znas kako se kaze ako nisi deo resenja onda si sigurno deo problema, a niko ovde od nas nije video ni jedan konstruktivan predlog po pitanju bilo cega... I mislim da zaista nema potrebe da ostavljas poruke takvog sadrzaja jer i za to postoje site-ovi namenjeni za patriote i nacionaliste, a ovo je ipak samo studentski site... Pozdrav VELJO

Објављено: 21.06.2008 00:22 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

14 + 5

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности